:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 10°C
powietrze Umiarkowane

Kończą prace przy CIS. Będzie miejsce spotkań i integracji na Zakaczawiu

Wydarzenia, Kończą prace Będzie miejsce spotkań integracji Zakaczawiu - zdjęcie, fotografia
Marzena Machniak 08/07/2019 12:15

Centrum Integracji Społecznej przy Kościelnej 3 rozpocznie działalność jeszcze pod koniec wakacji. Prace remontowe, trwające od jesieni 2017 właśnie dobiegają końca.  Do nowego obiektu na Zakaczawiu przeniesiona zostanie świetlica z Brackiej. Miejsce ma służyć wszystkim pokoleniom legniczan. 

Jak informuje kierownik budowy, trwają właśnie poszczególne odbiory. Budynek praktycznie  jest skończony. W nowo wyremontowanym obiekcie zyskano 850 metrów powierzchni użytkowej, która będzie służyła wszelkim zajęciom i warsztatom nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale tez dojrzałych legniczan.  

Powierzchnie dostosowano do potrzeb osób niewidomych, które  zaproponowały wykonawcy takie właśnie rozwiązania. Obiekt jest dostosowany również do potrzeb osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach, zarówno pod względem dostępności, jak i zaplecza sanitarnego. 

Koszt remontu budynku to blisko 6 mln złotych. Jak wspominają inwestorzy. Obiekt nie miał schodów i stropów i na pierwszy rzut oka nadawał się do rozbiórki. Przebudowa była więc praktycznie całkowita. Uczestnicy zajęć będą mieli do dyspozycji również sporo miejsca do zajęć sportowych. 

Powołanie do Życia CIS wpisuje się w  szereg projektów z zakresu Lokalnego Programu Rewitalizacji Dzielnicy Kartuzy. Jak dotąd wszystkie inwestycje, a wykonano ich już 7 z 12, kosztowały ponad 22 mln złotych, z  czego 10 mln to dotacje unijne. 
 

Reklama

Kończą prace przy CIS. Będzie miejsce spotkań i integracji na Zakaczawiu komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama