:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze Umiarkowane

Listopad – Wąsopad. Legnicka przychodnia MCZ zaprasza na badania

Wydarzenia, Listopad Wąsopad Legnicka przychodnia zaprasza badania - zdjęcie, fotografia
Marzena Machniak 07/11/2019 12:35

W Polsce Wąsopad, na świecie Movember. Listopad jest miesiącem zapuszczania wąsów i przypominania wszystkim mężczyznom o konieczności badań poziomu PSA. To kontrola przesiewowa pod kątem wykrywania raka prostaty. W ogólnoświatowej akcji włączyło się Miedziowe Centrum Zdrowia.

Rak prostaty, czyli gruczołu krokowego jest jednym czterech najgroźniejszych i śmiertelnych nowotworów zagrażających mężczyznom. Listopad od lat jest miesiącem, w którym szczególny nacisk kładzie się na profilaktykę raka prostaty, inaczej gruczołu krokowego.

Do ogólnoświatowej akcji przyłączyło się ponownie Miedziowe Centrum Zdrowia wprowadzając obniżoną cenę badania PSA. Za 23,50 zł panowie mogą się poddać tej kontroli, oddając krew w laboratorium. Wyniki są gotowe już na drugi dzień.

 -  Zapraszamy na to badanie wszystkich mężczyzn po 50 roku życia oraz tych po 40 roku życia, u których w rodzinie ktoś chorował na raka prostaty. Badania wykonujemy w środy i czwartki od godz. 8.30 do 9.30 w przychodni MCZ przy ulicy Okrzei 14 A - informuje Ewa Wojtaś, przełożona pielęgniarek w przychodni MCZ w Legnicy.

Na badania można rejestrować się pod numerem telefonu 76 74 39 556. Specjaliści podkreślają, że nawet jeśli wynik PSA mieści się w normie, to warto go skonsultować z lekarzem urologiem  i uzupełnić o badania USG lub organoleptyczne.

Listopad – Wąsopad. Legnicka przychodnia MCZ zaprasza na badania komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama