:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 7°C

Stypendia i wyróżnienia na dobry początek roku szkolnego [FOTO]

DAMI TV 02/09/2019 13:47

Ponad 130 stypendiów i wyróżnień wręczono młodym legniczanom podczas inauguracji roku szkolnego 2019/2020. Dzieci i młodzież uhonorowano za dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe i artystyczne. Uroczystość miała miejsce w Akademii Rycerskiej.

Apele i uroczystości z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020 miały miejsce we wszystkich legnickich szkołach. Oficjalna, miejska inauguracja  z udziałem prezydenta Legnicy, parlamentarzystów, dyrektorów szkół połączona z wręczeniem stypendiów dla najlepszych uczniów i wyróżnień sportowych i artystycznych odbyła się w samo południe w Akademii Rycerskiej.

- To szczególny dzień zwłaszcza dla uczniów klas pierwszych rozpoczynających naukę w szkołach podstawowych. Wchodzą w nowy świat i nowe środowisko. Życzę im, by się czuli bezpieczni, by czuli, że są wśród ludzi im życzliwych, a szkoła niech będzie miejscem, w którym będą mogli się rozwijać.  Pozostałych uczniów innych roczników naszych szkół witam serdecznie i życzę im szukania jak najlepszych dróg sprzyjających ich rozwojowi. W każdym dziecku tkwi potencjał, który stwarza szansę jego osobistego rozwoju. Życzę im by skorzystali z tego potencjału i tego, co dla nich przygotowaliśmy. Życzę wszystkim udanego roku szkolnego  - mówił Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

W Legnicy mamy 44  szkoły publiczne, w których naukę rozpoczyna właśnie blisko 19 tys. uczniów i 2 600 dorosłych słuchaczy. 

Stypendia i wyróżnienia na dobry początek roku szkolnego [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama