:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze Dobre

1 listopada na największej legnickiej nekropolii [ZDJĘCIA]

Wydarzenia, listopada największej legnickiej nekropolii [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 01/11/2019 20:02

Jak co roku, 1 listopada legnickie nekropolie przeżywały prawdziwe oblężenie. Najtłoczniej było na cmentarzu komunalnym przy ul. Wrocławskiej. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z dnia Wszystkich Świętych w naszym mieście.

Początki nekropolii przy ul. Wrocławskiej sięgają lat 20. XIX wieku. Dziś jest tam blisko 50 tys. grobów na 45 hektarach. Nie dziwi więc, że to właśnie na tym cmentarzu corocznie 1 listopada panuje największy ruch. Zarówno jeśli chodzi o ludzi, jak i samochody.

Z roku na rok coraz tłoczniej jest też na cmentarzu komunalnym w podlegnickim Jaszkowie, który otwarty został niedawno, bo w 2013 r. Nekropolia ta zajmuje 11 hektarów. Na jej terenie znajdują się 32 kwatery na 15 tysięcy mogił. To właśnie w Jaszkowie będą odbywać się pochówki, gdy przy Wrocławskiej zabraknie miejsc. Miasto planuje w przyszłości rozbudowę tego cmentarza.

Warto też przypomnieć, że w Legnicy mamy jeszcze małe cmentarze przy ul. Zielnej na Przybkowie oraz przy ul. Klonowej na os. Piekary.

FOT. WOJCIECH SKULIMOWSKI

1 listopada na największej legnickiej nekropolii [ZDJĘCIA] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 09:23:17

    Nie pozdrawiam fotografa! W dniu gdy się idzie pomodlić i powspominać osoby które się kochało, bądź ludzi nam bliskich nie powinno się robić zdjęć. To nie jest przecież impreza okolicznościowa. Dla mnie żal. I do tego ludzie stoją nad grobem a tu cyk fotka. Ehhh nawet w takim dniu zero sumienia. Nie pozdrawiam.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-02 11:51:14

    Ale wszyscy zdrowi poza tym?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama