:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -1°C
powietrze Umiarkowane

2861 uczniów wybrało legnickie szkoły, nie zakwalifikowało się 85 osób

Edukacja, uczniów wybrało legnickie szkoły zakwalifikowało osób - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 16/07/2019 15:17

Łącznie 2861 młodych osób wybrało dalszą ścieżkę edukacją w legnickich szkołach, z czego 393 w prywatnych placówkach oświatowych. Nie zakwalifikowało się 85 uczniów, na których czeka jeszcze 307 wolnych miejsc. Do 25 lipca żacy muszą podjąć ostateczną decyzję w kwestii wyboru szkoły. Od 26 lipca ruszy rekrutacja uzupełniająca.

-  Jak zawsze uczniowie mogli złożyć podania do trzech szkół, w których mogli wybrać dowolną ilość oddziałów (klas) – tłumaczy dyrektor Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Halina Gawin-Majewska.

W tym roku rekrutacja przebiegała podwójnie (dwa roczniki), gdyż osobno przyjmowani byli absolwenci gimnazjów i osobno młodsi uczniowie ze szkół podstawowych, których dalszy cykl edukacyjny będzie o rok dłuższy. Wynika to z tego, że absolwenci gimnazjum mają ukończonych 9 klas (6 w SP i 3 w gimnazjum) a absolwenci podstawówek tylko 8 i idą nową ścieżką programową. Liceum zależnie od rocznika będzie więc trwać 3 lub 4 lata, a technikum od 4 do 5 lat.

Legnickie szkoły podstawowe ukończyło w tym roku 890 uczniów, a kontynuacje edukacji w Legnicy wybrało 1372 żaków. Nie dostało się 33 absolwentów, na których czeka jednak jeszcze 178 wolnych miejsc w różnych szkołach.

Natomiast ostatni rocznik legnickich gimnazjów liczył 820 żaków. Na kontynuacje nauki w Legnicy zdecydowało się 1489 gimnazjalistów. 52 uczniów odpadło na etapie kwalifikacji, lecz zostało jeszcze 129 wolnych miejsc.

Osoby, które pomyślnie zakwalifikowywały się do wybranych szkół będą musiały teraz donieść niezbędne dokumenty i potwierdzić swój wybór. 25 lipca zostanie ogłoszona lista uczniów przyjętych, a na drugi dzień ruszy rekrutacja uzupełniająca.

Uczniowie mieli do wyborów łącznie 17 legnickich placówek edukacyjnych, w tym: 7 liceów, 5 szkół zawodowych i 5 technicznych.

2861 uczniów wybrało legnickie szkoły, nie zakwalifikowało się 85 osób komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama