:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze Umiarkowane

60-lecie Towarzystwa Przyjaciół Nauk - urodzinowa impreza już w czwartek

Po godzinach, lecie Towarzystwa Przyjaciół urodzinowa impreza czwartek - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 21/10/2019 09:43

24 października w Akademii Rycerskiej 60. jubileusz świętować będzie Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Legnicy. Organizacja rozda honorowe odznaczenia, zaprezentuje też nową edycję "Szkiców Legnickich", a całość imprezy urozmaicą koncerty chóru Amabile i bluesowego składu Plug'n'Blues. Wstęp wolny.

Impreza rozpocznie się o godz. 17.00 w Sali Królewskiej Akadami Rycerskiej, gdzie TPN zaprezentuje m. in. rocznicową prezentację o dziejach organizacji oraz jubileuszowy 40. tom "Szkiców Legnickich". Goście podczas imprezy będą mogli otrzymać egzemplarz książki na pamiątkę. Uroczyście zostaną nadane także tytuły honorowego członka Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz wyróżnienia „Rudolphina”. Wydarzenie wzbogaci występ chóru Amabile Gaude Mater Polonia.

O godz. 18.20 impreza przeniesie się piętro niżej do Sali Maneżowej, gdzie zagra lokalna formacja Plug'n'Blues. Zespół tworzy czterech pasjonatów bluesa: Tomasza Łabowicza (gitara, wokal), Waldemara Winklera (perkusja), Ireneusza Matysa (gitara basowa) i Jakuba Matysa (klawisze).  Choć żaden z nich zawodowo nie ma nic wspólnego z muzyką, to sukcesywnie szyją bluesa z zamiłowania do muzyki. Ich twórczość stanowi sumę życiowych przeżyć i emocji, które ulatniają się podczas wspólnego grania. Zespół na koncertach wykonuje zarówno covery (głównie Dżemu i Tadeusza Nalepy), jak i własne kawałki bluesa.

Towarzystwo Przyjaciół Nauk zostało założone w 1959 r. przez Tadeusza Gumińskiego, później odznaczonego jako Honorowy Obywatel Legnicy za wybitne zasługi dla miasta. Działania TPN objawiają się m. in. w pracy naukowo-badawczej i publikacjach na temat różnych aspektów dziejów miasta (Szkice Legnickie, Morfografia Legnicy). Organizacja zajmuje się również gromadzeniem źródeł i opracowań związanych z lokalną historią, obecnie posiadając w swoim zasobie ponad 11 tys. woluminów, w tym starodruki z zakresu historii Śląska.

60-lecie Towarzystwa Przyjaciół Nauk - urodzinowa impreza już w czwartek komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama