:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -1°C
powietrze Umiarkowane
Wydarzenia, studentów kraju obozie Legnicy - zdjęcie, fotografia
Marzena Machniak 10/07/2019 11:38

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia spędzą w Legnicy tydzień.  Obóz wakacyjny dla 650 studentów to wynik współpracy Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, Urzędu Miasta w Legnicy, Diecezji Legnickiej, Urzędu Marszałkowskiego  i KGHM. Wydarzenie ma charakter duchowy, ale jest też okazją do promocji Legnicy wśród młodych mieszkańców całego kraju. 

650 młodych ludzi, podopiecznych Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia ma przed sobą tydzień w Legnicy pełen atrakcji, a wśród nich np. udział w mszach,  w III Forum Stypendystów Studentów. Będzie też zwiedzanie legnickich zabytków, kościołów i sanktuariów. W rynku ma mieć również miejsce koncert  w ramach podziękowania dla legniczan za gościnę. 


- Wyrażam swoją radość z faktu wyboru Legnicy na miejsce tegorocznego obozu. Cieszę się, że trafiła do nas  tak liczna grupa wspaniałej  młodzieży. Chcemy ich otoczyć swoją opieką i stworzyć im jak najlepsze warunki, czego wyrazem były już nasze wspólne działania w przygotowaniu tego wydarzenia, a jest to wydarzenie zarówno w wymiarze samej Fundacji, jak i wydarzenie w  życiu naszego miasta – mówił podczas konferencji prasowej Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy. 

Program stypendialny Fundacji dotyczy ok. 2 tys. młodych ludzi z całej Polski, w tym 30 młodych legniczan. Ci, którzy przyjechali do Legnicy, nie kryli radości.

- Mieliśmy już mszę na rozpoczęcie. Na razie poznajemy się  w ośrodkach. Jutro wychodzimy w góry. Zapowiada się świetny czas – mówiła Izabela Walczak z Diecezji Rzeszowskiej.  

- Jest tak fajnie, że mamy szansę spotkać się z ludźmi z całej Polski. Można się zaprzyjaźnić, a potem też odwiedzać – dodawał Krzysztof Wrenicki z Białegostoku.  

- Najfajniejsze jest przede wszystkim towarzystwo, ale też gościnność mieszkańców. Już na samym początku spotkaliśmy się z bardzo ciepłym przyjęciem. Na tych obozach jest cudowna atmosfera i ludzie. To bardzo ważne, że gdzie nie przyjeżdżamy, to  ludzie są bardzo serdeczni dla nas  i zawsze chętnie nas witają – mówiły Kinga Rynkowska z Diecezji Toruńskiej  i Marta Wasyluk z Diecezji Siedleckiej. 


Inicjatywę mocno wspiera finansowo nie tylko Fundacja KGHM, ale też  Polska Miedź  i cała grupa kapitałowa KGHM. - Nasza woda Staropolanka z naszej rozlewni, z grupy kapitałowej będzie spożywana przez stypendystów. Oprócz tego miasto Legnica zorganizowało pakiety startowe, w którym również mamy jakiś swój skromny udział – mówiła Anna Osadczuk z KGHM Polska Miedź S.A. 


 - Jesteśmy tu po to, by podziękować ludziom dobrej woli  i instytucjom za te wpłaty, które są od tylu lat i za to, że już kilka tysięcy absolwentów mogło tę drogę przejść i pochodząc z  rodzin, które mają dużej trudności mogli się świetnie wykształcić i być wspaniałymi osobami - mówił ks. Dariusz Kowalczyk, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. 


Na młodych ludzi oprócz atrakcji w Legnicy czekają też wyjazdy np. do Legnickiego Pola, Karpacza, na Śnieżkę czy do Krzeszowa. Goście w Legnicy zamieszkali w seminarium oraz w kilku szkołach. 

650 studentów z kraju na obozie w Legnicy komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama