:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 20°C
powietrze Dobre

Afera w KGHM. CBA zatrzymało niedoszłego wójta Kunic

Sprawy kryminalne, Afera zatrzymało niedoszłego wójta Kunic - zdjęcie, fotografia
Redakcja 16/01/2019 12:04

Funkcjonariusze delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Lublinie zatrzymali sześć osób: przedsiębiorców i pracowników z grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź. Zatrzymań dokonano na terenie województw kujawsko-pomorskiego i dolnośląskiego realizując postanowienia Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

- Ustalenia śledztwa wskazują, że zatrzymani, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadzili jedną ze spółek z Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź do niekorzystnego rozporządzenia mieniem i strat w kwocie co najmniej 4 mln zł. Te pieniądze stanowiły zapłatę za wióry i granulat miedzi. Przy zakupie zawyżano zawartość procentową samej miedzi w dostawach złomu poprzez podmianę próbek, które są podstawą do szacowania wartości skupionego towaru. Do takiego procederu miało dochodzić przez co najmniej osiem miesięcy 2017 roku – informuje Temistokles Brodowski, rzecznik prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Agenci CBA przeszukali mieszkania oraz miejsca pracy zatrzymanych. Biznesmeni i pracownicy miedziowej spółki usłyszą zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Legnicy.

Nieoficjalnie wiadomo, że CBA zatrzymało czterech przedsiębiorców i dwóch pracowników KGHM Polska Miedź. Udało nam się ustalić, że jednym z biznesmenów zamieszanych w aferę jest były kandydat na wójta Kunic w ubiegłorocznych wyborach.
 

Oświadczenie KGHM S.A. w związku z czynnościami CBA

Reklama

Afera w KGHM. CBA zatrzymało niedoszłego wójta Kunic komentarze opinie

  • Gmina Kunice - niezalogowany 2019-01-17 21:31:38

    Gmina bylaby otwarta, przyjazna i z perspektywą!
    Szkoda tylko ludzi,ktorzy uwierzyli w tą kampanię, która od początku była nie fair!

  • TersaToZERO - niezalogowany 2019-01-17 19:03:56

    A skąd wiesz że to oszczerstwa. Może mam na to co piszę dowody. Widzę że kolejny przy***s Teresy się znalazł. Niedługo to co najwyżej on wyląduje za kratkami tam gdzie jego miejsce wraz ze swoimi nieudacznikami radnymi.

  • puko - niezalogowany 2019-01-17 17:01:17

    "Jak nas poinformowała Lidia Tkaczyszyn, Sąd Rejonowy w Legnicy uwzględnił wszystkie cztery wnioski prokuratury o tymczasowe aresztowanie wobec członków grupy i aresztował podejrzanych na 3 miesiące." (http://24legnica.pl/zarzuty-dla-cwaniakow-ktorzy-oszukali-kghm-na-47-mln-zl/)

  • Kunice - niezalogowany 2019-01-17 15:46:49

    Zorganizowana grupa przestępcza...
    Areszt na 3 miesiące.
    ale to pewnie tylko pomówienia.

  • Beti - niezalogowany 2019-01-17 12:56:56

    Taki był mądry, do prokuratury wysyłał konkurenta. Kolega Ojca (też zatrzymany) oraz jego żona chodzili po wiosce i mówili jaki jest dobry i prawy, zdolny i młody. I jeszcze była sekretarz

  • jwt - niezalogowany 2019-01-17 11:28:47

    To komentarz procesowy. Po ostatnich wydarzeniach, pisanie takich oszczerstw skończy się w sądzie i sporą karą.

  • TersaToZERO - niezalogowany 2019-01-17 06:36:18

    A Tersa to nie jest uwikłany w niejasne interesy???. Ustawianie przetargów, przekręty, kolesiostwo i zatrudnianie niekompetentnych urzędników w gminie i wreszczie zatrudnianie rodziny w firmach podległych Tersie to jest faktycznie uczciwy i prawy wójt. Najlepiej mają jego kolesie od kieliszka. Resztę ma daleko w d.u.p.i.e. Najgorszy wójt wszech czasów, który dba tylko o swoich kolesi bo wie że z ustawionego przetargu też mu zawsze coś skapnie.

  • ???? - niezalogowany 2019-01-16 22:55:27

    Nikt nikogo nie wyzywa

  • Dora - niezalogowany 2019-01-16 22:11:08

    Nie wiadomo nic konkretnie, może został wrobiony, może jest winny ale ludzie na litość Boską ! Przecież nic nikomu nie udowodnili ! Nie bronie nikogo ale wstrzymajcie się z wyzywaniem.

  • Przyjaciel Kunic@ - niezalogowany 2019-01-16 18:37:59

    To jest ten, który w kampanii wyborczej pisał i rozpowszechniał paszkwile na wybranego, godnego zaufania, obecnego wójta. Gratulacje dla większości mieszkańców gminy. Ciekawe jak się czują pozostali oraz jeden z portali?... pewnie teraz ogon pod siebie.

  • Mieszkaniec gminy... - niezalogowany 2019-01-16 18:29:38

    Jakby został Wójtem to by sobie załatwił sprawy bo o to chodziło w tych wyborach... a ludzie prawie mu uwierzyli... ale ciemnota...

  • Mieszkanka gminy - niezalogowany 2019-01-16 15:52:06

    Takiemu to zawsze mało.Wieczne oszustwa i kłamstwa.W końcu doigrał się

  • Gość - niezalogowany 2019-01-16 15:08:06

    I co teraz na to wyborcy powiedzą hmm

  • Człowiek - niezalogowany 2019-01-16 15:06:14

    No to Kunice mieliby super wojta .

Dodajesz jako: |