:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -3°C
powietrze Dobre

Afera w legnickim banku! Zatrzymania ws. sprawie wyłudzania pieniędzy

Sprawy kryminalne, Afera legnickim banku! Zatrzymania sprawie wyłudzania pieniędzy - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 5
  • Fotka nr 1 z 5
  • Fotka nr 2 z 5
  • Fotka nr 3 z 5
  • Fotka nr 4 z 5
Dawid Stefanik 28/11/2019 13:09

Policja przy współpracy z prokuraturą zatrzymała trzy osoby, które usłyszały zarzuty wyłudzenia dużych sum pieniędzy z jednego z legnickich banków.

Funkcjonariusze legnickiej policji zatrzymali trzy osoby podejrzane o udział w grupie wyłudzającej kredyty z banku. Są to dwie kobiety w wieku 33 i 37 lat oraz 42 - letni mężczyzna. Grupa jest oskarżona o wyłudzenie co najmniej kilkunastu kredytów na tzw. „słupy”, na które zaciągane były pożyczki.

- Funkcjonariusze ustalili, że oszuści wyszukiwali i wykorzystywali osoby znajdujące się w ciężkiej sytuacji życiowej.  Często były to osoby bezdomne, które za niewielką opłatą udostępniały im swoje dowody. Na ich podstawie wystawiano sfałszowane dokumenty zaświadczające o zatrudnieniu  i dochodach  „kredytobiorców”. Dzięki temu możliwe było uzyskiwanie przez podstawione osoby tzw. „słupy” zaciąganie zobowiązań. Jedną z zatrzymanych jest pracownica banku, która przyjmowała wnioski a następnie załatwiała formalności bankowe - mówi sierż. szt. Anna Tersa z zespołu prasowego KMP w Legnicy.

Prokuratura Rejonowa w Legnicy zarzuca grupie przestępczej wyłudzenie kilkunastu kredytów o łącznej wartości 300 tys. zł.

- Podczas przeszukania mieszkania jednego z zatrzymanych ujawniono telefony komórkowe i tablety, które mogą mieć związek z przestępstwem. Zabezpieczono również gotówkę w kwocie ponad 20 tysięcy zł – dodaje sierż. sztab. Anna Tersa.

Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego oraz zakazu wyjazdu z kraju. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 8 lat więzienia.

Afera w legnickim banku! Zatrzymania ws. sprawie wyłudzania pieniędzy komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama