:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 9°C
powietrze Umiarkowane

"Aktywny Dolny Śląsk". Startuje wojewódzki budżet obywatelski

Wydarzenia, Aktywny Dolny Śląsk Startuje wojewódzki budżet obywatelski - zdjęcie, fotografia
Mateusz Bensz 29/03/2019 12:51

1 kwietnia rusza IV edycja budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. W tym roku pieniądze będzie można przeznaczyć również na działania dla osób niepełnosprawnych oraz na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i seniorów. Zwiększa się również pula pieniędzy na realizację wszystkich pomysłów.

- Rozszerzamy program „Aktywny Dolny Śląsk” o działania na rzecz osób niepełnosprawnych, na rozwój społeczeństwa obywatelskiego oraz na wsparcie seniorów i projektów, które adresowane są na wsparcie rzemiosła – mówił goszczący w piątek w Legnicy Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Co za tym idzie, zwiększona zostanie pula pieniędzy. Do tej pory był to 1 mln zł, a w tym roku kwotę na realizację aktywności Dolnoślązaków zwiększono do 1 mln 350 tys. zł. Pieniądze te zostały równo podzielone na pięć subregionów: legnicki, jeleniogórski, wałbrzyski, wrocławski oraz na miasto Wrocław. Głosować na wybrane pomysły można będzie przez internet.

- Wnioski można składać w dniach od 1 do 14 kwietnia. Następnie mieszkańcy naszego regionu będą mogli głosować, która z propozycji najbardziej przypadła im do gustu. Każdy projekt może liczyć na maksymalne dofinansowanie w wysokości 20 tys. zł – dodaje wicemarszałek województwa.

To już czwarta edycja budżetu obywatelskiego na Dolnym Śląsku.

- Z roku na rok wzrasta liczba zgłaszanych pomysłów. W ubiegłym roku wpłynęło 198 wniosków. Z tego 51 projektów zostało zrealizowanych. Były to koncerty, festiwale, spotkania morsów, zawody motocykli elektrycznych i wiele innych – informuje Agnieszka Kowol, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

Składanie wniosków odbywa się elektronicznie za pomocą strony internetowej www.aktywnydolnyslask.pl. Można tam również znaleźć wszystkie potrzebne informacje, a także tam będzie odbywać się głosowanie. Aby złożyć wniosek potrzebna jest również lista poparcia, na której znajdzie się 50 podpisów.

"Aktywny Dolny Śląsk". Startuje wojewódzki budżet obywatelski komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama