:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 4°C
powietrze Dobre

Antoni Komendecki z Miedzi mistrzem Polski w szachach szybkich

Inne sporty, Antoni Komendecki Miedzi mistrzem Polski szachach szybkich - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 02/09/2019 10:29

Wielkim sukcesem Antoniego Komendeckiego zakończyły się mistrzostwa Polski juniorów w szachach szybkich w Rzeszowie. Zawodnik Miedzi Legnica zdobył złoty medal w kategorii do lat 10.

W zawodach rozegranych w Rzeszowie wystartowało około 1200 zawodników podzielonych na grupy wiekowe. W kategorii do lat 10 wystartowało aż 177 szachistów, którzy zmagali się na dystansie 11 rund. Antoni Komendecki wygrał 8 partii, 3 zremisował i z dorobkiem 9,5 pkt zasłużenie zdobył złoty medal.

Pozostali zawodnicy Miedzi również uplasowali się w czołówce walcząc do końca o podium. W grupie do lat 12 Piotr Kejna z dorobkiem 8 pkt zajął 8 miejsce wśród 179 zawodników. Wśród dziewcząt w tej kategorii wiekowej Julia Salamon wywalczyła 7,5 pkt i zajęła również 8 pozycje na 84 startujące szachistki.

W grupie do lat 8 legnicki klub reprezentował Gabriel Karaszewski. Zgromadzone 7,5 pkt wystarczyło do zajęcia 12 miejsca na 119 uczestników.

Antoni Komendecki z Miedzi mistrzem Polski w szachach szybkich komentarze opinie