:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze B. dobre

Bardzo Młoda Kultura - są dotacje na społeczne inicjatywy kulturalne

Po godzinach, Bardzo Młoda Kultura dotacje społeczne inicjatywy kulturalne - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
Dawid Stefanik 12/06/2019 17:36

Galerii Sztuki w Legnicy, która jest lokalnym partnerem Narodowego Centrum Kultury w programie „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 – Dolny Śląsk” zorganizowała spotkanie informacje na temat zasad przyznawania grantów. Do rozdania jest łącznie pół miliona złotych a każda ze społecznych inicjatyw w zakresie kultury może uzyskać dotacje w wysokości 10 000 zł.

- Osoby, które chciałyby zgłosić swój projekt, mają na to czas jeszcze do końca czerwca. Dzisiejsze spotkanie miało charakter jedynie informacyjny, wyjaśniający zasady programu, udział w nim nie decyduje o przyznaniu dotacji - wyjaśnia dyrektor galerii sztuki Justyna Teodorczyk.

Przed zgłoszeniem wniosku o dotacje, warto jednak wiedzieć kilka rzeczy. Po pierwsze każdy złożony projekt powinien mieć charakter oddolnej, społecznej inicjatywy związanej z kulturą.

Po drugie ważnym zadaniem Bardzo Młodej Kultury jest budowanie więzi i współpracy między szeroko rozumianymi przedstawicielami świata kultury oraz oświaty. Dlatego wnioski składać musi trzyosobowy komitet, w którym znajdują się reprezentanci oświaty (np. nauczyciele, pedagodzy)  oraz kultury (np. artyści, animatorzy kultury, instruktorzy, przedstawiciele sektora organizacji pozarządowych).

Wnioskodawcy występują jednak jako osoby prywatne, a nie jako oficjalni przedstawiciele instytucji, w których pracują lub się udzielają. Komitet musi jednak wskazać jakąś sformalizowaną instytucje, która będzie ich partnerem w ramach grantu (np. szkoła, dom kultury czy stowarzyszenie).

Jak tłumaczy koordynator programu z NCK Paweł Kamiński, w dniach 26-28 sierpnia w Srebrnej Górze zaplanowane jest także trzydniowe darmowe szkolenie, które jest obowiązkowe dla wszystkich trzech przedstawicieli komitetu składającego wniosek o dotacje na projekt.  

Więcej informacji można uzyskać w Galerii Sztuki w Legnicy lub znaleźć na stronie Narodowego Centrum Kultury.

Bardzo Młoda Kultura - są dotacje na społeczne inicjatywy kulturalne komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama