:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 10°C
powietrze Umiarkowane

Będzie remont schroniska dla zwierząt. Niestety, tylko częściowy

Wydarzenia, Będzie remont schroniska zwierząt Niestety tylko częściowy - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 6
  • Fotka nr 1 z 6
  • Fotka nr 2 z 6
  • Fotka nr 3 z 6
  • Fotka nr 4 z 6
  • Fotka nr 5 z 6
Dawid Stefanik 04/07/2019 09:55

Jeszcze w tym roku dzięki inicjatywie legniczan ruszą prace w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Ceglanej. Kompleksowo wyremontowanych zostanie 15 z 54 boksów.

W ub. roku w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego został zgłoszony projekt na remont części schroniska. Zdobył on najwięcej głosów ze wszystkich projektów (aż 5223 punkty!)..

- Jest wynik wspólnych działań kilkudziesięciu wolontariuszy działających przy schronisku i pracowników instytucji, którzy starali się pozyskać głosy na ten projekt - wyjaśnia kierownik schroniska, Leszek Boksa.

W ramach LBO za 250 tys. zł wyremontowanych zostanie 15 z 54 boksów dla zwierząt. Prace budowlane obejmą m. in. wymianę posadzek, poprawę systemu odprowadzania ścieków, czy okładzin ściennych. Zakupiony zostanie także przenośny namiot, który jest potrzebny schronisku do przygotowania różnych imprez i akcji społecznych wspierających działalność instytucji.

- Wiadomo, że prace remontowe przydałyby się także w innych częściach schroniska. W boksach mamy już np. dobry dach, lecz gorzej sytuacja wygląda m. in. w kwestii posadzki – tłumaczy Leszek Boksa.

Być może zostanie zgłoszony następny projekt w ramach LBO, który umożliwi kolejne, niezbędne remonty.

***

Z jednej strony dobrze, że dzięki LBO udało się poprawić warunki życiowe zwierząt, z drugiej strony mamy do czynienia z sytuacją kuriozalną. Otóż prawidłowo funkcjonujący budżet obywatelski powinien uwzględniać projekty w zakresie m.in. wydarzeń sportowych, kulturalnych czy społecznych (np. organizacje akcji promującej adopcje bezdomnych zwierząt, wolontariat przy schronisku). Niestety, LBO nie wspiera działań organizacji pozarządowych i lokalnych działaczy społecznych, tylko pod szumną nazwą służy do realizacji zadań własnych miasta.

Reklama

Będzie remont schroniska dla zwierząt. Niestety, tylko częściowy komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama