:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze Umiarkowane

Biskup udzielił dyspensy, by nie zepsuć wiernym długiego weekendu

Wydarzenia, Biskup udzielił dyspensy zepsuć wiernym długiego weekendu - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 12/08/2019 08:39

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski udzielił dyspensy na jedzenie mięsa w najbliższy piątek 16 sierpnia. Decyzja hierarchy związana jest z czwartkowym świętem i kolejnym w tym roku długim weekendem.

- Na podstawie kanonu 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego udziela wszystkim wiernym przebywającym na terenie diecezji legnickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 16 sierpnia 2019 roku. Wiernych korzystających z dyspensy zachęca się do podjęcia dzieł miłosierdzia bądź innych czynów pokutnych – czytamy w komunikacie biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego.

Czwartek będzie dniem wolnym, bo na 15 sierpnia przypadają dwa święta - jedno kościelne, czyli Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, inaczej Matki Boskiej Zielnej, a drugie państwowe, tj. Święto Wojska Polskiego.

Korzystając z korzystnego układu w kalendarzu, wielu Polaków urządza sobie długi weekend. Żeby nie psuć wiernym grillowych imprez, biskup Kiernikowski ogłosił dyspensę. Katolicy tego dnia poza warzywami na ruszt będą mogli wrzucić kiełbasę, żeberka czy też karkówkę.

To już druga w tym roku dyspensa udzielona przez ordynariusza legnickiej diecezji. Pierwsza dotyczyła piątku 3 maja.

Biskup udzielił dyspensy, by nie zepsuć wiernym długiego weekendu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama