:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze Dobre

Bluesowy wieczór na 30-lecie zespołu „Nocne Boogie”

Muzyka Koncerty, Bluesowy wieczór lecie zespołu „Nocne Boogie” - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 03/10/2019 07:11
PAŹ 12
godz: 18:00

Pochodzący z Legnicy wyjadacze bluesa z formacji „Nocne Boogie” zapraszają 12 października do Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej na swój jubileuszowy koncert. Na scenie zobaczymy również muzycznych przyjaciół bluesmanów Anie Łukaszów, Rafała "Belushi" Ratajczaka ("Świnka Halinka”) oraz zespoły „Z dzielni chłopcy” i „Midnight Blues”.

Początek historii zespołu „Nocne Boogie” sięga późnych lat 80. XX wieku i jest ulokowany w Legnicy. Band, podobnie jak większość młodych muzyków, swoją karierę rozpoczynał jako kapela typowo garażowa. Z czasem muzykom udało się wyruszyć w trasę i koncertować po Polsce, pokazując się w różnych klubach i na festiwalach, zaliczając m. in. występy na festiwalu "Blues nad Bobrem" czy Jarocinie. Naturalnie muzycy niedokrojenie występowali także w swoich rodzimych stronach.

- Od lat „robimy swoje”, nie oglądając się na trendy i mody, czerpiąc inspirację z niedoścignionych wzorów takich, jak: Double Trouble, Ramones, ZZ Top, AC/DC, a także bluesowych i punkowych weteranów, czy nieśmiertelnych Rolling Stones – mówią o swojej twórczości muzycy.

Z okazji 30. jubileuszu zostanie wydany również specjalny album zespołu „Archiwum 1989 – 2019”, na którym zamieszczonych zostanie 20 utworów zarejestrowanych podczas koncertów, sesji studyjnych, materiałów demo i prób. Jest to jedno z pierwszych wydawnictw Legnickiego Centrum Kultury pt. „Czerwone Miasto”, które będą zawierać płyty z archiwalnymi nagraniami lokalnych muzyków wraz z poświęconą im książką.

Na koncercie usłyszymy także przyjaciół zespołu „Nocne Boogie”. Wśród nich dwoje wolastonitów Anie Łukaszów („Raz 2 - tribute to maanam”) i przebojowego Rafała "Belushi" Ratajczaka ("Świnka Halinka”) oraz dwa zespoły. Pierwszy to akustyczne trio „Z dzielni chłopcy”. Zespół powstał w 2018 roku i wykonuje zarównano znane standardy gatunku, jak i samodzielnie uszyte kawałki bluesa.

Drugą formacją jest założona w 2007 r. w sąsiednim Lubinie kapela „Midnight Blues”, która gra autorskiego bluesa z akcentami rocka i fusion. Zespół ma na swoim koncie kilkanaście nagród zdobytych na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach m. in. Grand Prix Publiczności i wyróżnienie na festiwalu "Blues nad Bobrem" w Bolesławcu. 

Koncert odbędzie 12 października o godz. 18.00 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej w Legnicy. Bilety w cenie 25 zł w przedsprzedaży do nabycia w kasie LCK oraz w cenie 35 zł przed wejściem na imprezę.

Bluesowy wieczór na 30-lecie zespołu „Nocne Boogie” komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama