:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 4°C
powietrze B. dobre
Wydarzenia, Budżet miasta wyższy wydane zostaną pieniądze - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 29/10/2019 10:44

O ponad 1,3 mln zł został zwiększony tegoroczny budżet Legnicy. Zaproponowaną przez prezydenta Tadeusza Krzakowskiego korektę przegłosowała rada miejska na poniedziałkowej sesji. Sprawdźcie, na co miasto wyda dodatkowe pieniądze.

174 tys. zł przeznaczone zostanie na końcowe rozliczenie modernizacji układu komunikacyjnego w rejonie ulic Sikorskiego i Śląskiej. W ramach tej inwestycji m.in. przeniesiono przystanek autobusowy ze Śląskiej na zbudowany od podstaw na pasie zieleni przy ul. Sikorskiego.

Na ul. Śląskiej wymieniono nawierzchnie jezdni, chodników, zbudowano ścieżkę rowerową i parkingi. Koszt tej inwestycji - nieco ponad 1,5 mln zł, z czego 350 tys. zł to dofinansowanie unijne. Dodatkowe pieniądze w kwocie 174 tys. zł przeznaczone zostały m.in. na usunięcie kolizji sieciowych i ułożenie instalacji pod budowę tablicy Dynamicznej Informacji Przystankowej.

Realizowany przez ZGM projekt LBO „Droga w sercu miasta” dodatkowo otrzyma 20 tys. zł. Modernizacja lokali romskich zwiększy się o kwotę 100 tys. zł. Natomiast renowacja części wspólnych kamienic komunalnych na ul. Pobożnego o 140 tys. zł.

Na termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 19 zwiększono pulę o 150 tys. zł. Z kolei na adaptację dawnego Teatru Letniego na Centrum Nauki i Edukacji Witelona o blisko 680 tys.

Jednocześnie do budżetu miasta przyjęta została darowizna od KGHM Polska Miedź w wysokości 300 tys. zł, na legnickie programy promocji zdrowego stylu życia i integracji społecznej.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

Budżet miasta wyższy o 1,3 mln zł. Na co wydane zostaną pieniądze? komentarze opinie

  • gość 2019-10-29 23:29:38

    Rozliczenie Śląskiej wygląda na jakiś wał. Umowa po przetargu na przebudowę układu komunikacyjnego w rejonie ulic Śląskiej i Sikorskiego (Piekary A). Spośród trzech ofert wybrano najkorzystniejszą dla gminy propozycję firmy Budrim Sp. z o. o. z ceną ok. 1 mln 151 tys. 611 zł. Teraz okazuje się, że jest 50% drożej. Prokurator powinien przyjrzeć się tej inwestycji wykonywanej dla zagranicznego inwestora.

  • gość 2019-10-31 01:30:13

    Jakie jest pochodzenie dodatkowego 1,3 mln zł.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama