:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze Dobre

Castle Party Festival – 4 dniowa mroczna rewia mody i moc muzyki [FOTO]

Muzyka Koncerty, Castle Party Festival dniowa mroczna rewia muzyki [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 15/07/2019 00:35

Dobiegło końca czterodniowe święto miłośników klimatów dark independent (mrocznej muzyki niezależnej/kultury gotyckiej), czyli Castle Party Festival 2019. Podczas muzycznej imprezy zagrano łącznie ponad 40 koncertów na średniowiecznym zamku oraz w lokalnym domu kultury. Impreza stanowiła również prawdziwą rewię mody oryginalnych gotyckich strojów i cyberpunkowych stylizacji. Spotkać było można także ludzi przebranych za m .in. wiedźmina, elfy, mityczne postaci, demoniczne potwory czy opętane zakonnice i księży heretyków.

Castle Party to jedna z największych tego typu imprez w środkowo-wschodniej części Europy, która stanowi prawdziwe święto dla fanów kultury dark independent.

- Do festiwalu szykujemy się znacznie wcześniej, wiele osób przygotowuje na imprezy nawet po kilka oryginalnych kreacji. Castle Party jest też świetną okazją do spotkania się ludźmi z całej Polski, którzy czują ten sam klimat. Oczywiście jest też dużo dobrej muzyki, choć w tym roku lista zespołów mniej nam się podoba - opowiadali festiwalowicze.

Na imprezie można było usłyszeć wiele różnych gatunków muzyki wchodzących w nurt dark independent m. in. rock gotycki, gothic metal, folk, dark electro, industrial, cold wave, post-punk. W jednym dniu na scenie rozbitej na średniowiecznym zamkowym dziedzińcu można było bawić wpierw z folkowym Żywiołakiem, który czerpie inspiracje twórcze z dawnych tradycji ludowych. Dwie godziny później przy muzyce dark rock / metal w wykonaniu niemieckiej grupy Lord Of The Lost, a zakończyć koncertowy dzień z elektroniczną muzyką formacji Atari Teenage Riot. Magiczne wrażenia przy tym koncercie zapewniła wyjątkowo zjawiskowa gra świateł.

Podczas koncertów nie zabrakło także legnickiego akcentu w postaci Cabaret Grey (cold wave / post-punk), który zagrał w czwartek w domu kultury.

- Grało się rewelacyjnie dla sali pełnej ludzi, było około 500 osób.  Dużo osób kupiło płyty, rozdawaliśmy autografy. Castle Party to naprawdę wyjątkowa impreza – powiedział Darek Borowiec z Cabaret Grey.

Codziennie po koncertach do samego świtu uczestnicy festiwalu bawili się także na klimatycznych dark dyskotekach.

Castle Party to również prawdziwa rewia mody oryginalnych gotyckich strojów i cyberpunkowych stylizacji .Spotkać było można także ludzi przebranych za m .in. wiedźmina, elfy, mityczne postaci, demoniczne potwory czy opętane zakonnice i księży heretyków.

- Jest zamek, którego trzeba bronić przed potworami, to jest i wiedźmin – żartował Jarek, który od kilku lat paraduje na imprezie w stroju wiedźmina.

Największym problemem w tym roku była deszczowa pogoda, która powodowała m. in. przerwy techniczne w programie artystycznym. Dość chłodne dni nie sprzyjały także zabawie na pool party.

Fot. Tomasz Kotek

Castle Party Festival – 4 dniowa mroczna rewia mody i moc muzyki [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie

Kalendarz

Najbliższe imprezy
Reklama
 Reklama