:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze Umiarkowane
Dawid Stefanik 08/08/2019 19:13

Politycy Koalicji Obywatelskiej w ramach akcji "porozmawiajmy" wyszli w czwartek na ulice Legnicy przekonywać wyborców do oddania głosów na swoją listę. Wśród nich znaleźli się m.in. wicemarszałek sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, posłanki Ewa Drozd, Monika Wielichowska, Elżbieta Stępień, przewodnicząca Partii Zielonych Małgorzata Tracz, lider listy w naszym okręgu Piotr Borys i samorządowcy na czele z szefem rady miejskiej Jarosławem Rabczenko. Znamy także kolejne nazwiska na liście w naszym okręgu.

- Jesteśmy tutaj aby rozmawiać z mieszkańcami i konsultować nasz program, - zaczął lider lister listy KO Piotr Borys.

- Mamy tutaj na Dolnym Śląsku bardzo dobrą ekipę i kandydatów do parlamentu. Co jest ważne, ta ekipa będzie pracowała razem, tutaj nie ma między nami żadnej rywalizacji. Chcemy te wybory wygrać z bardzo dobrym wynikiem - przekonywała wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska, która przekonywała, że program KO powstawał przede wszystkim w oparciu o rozmowy z Polkami w ponad stu miejscowościach w kraju. 

-  To jest wspaniała okazja do rozmowy o tym, co nas nurtuje i co trzeba usprawnić. Nie chcemy by nam ktoś wmawiał,  że jest pięknie, jak tak nie jest. Wystarczy spojrzeć na kolejki do lekarzy specjalistów czy na oddziałach SOR, problemy w edukacji, kwestię standardów życia seniorów - dodała Elżbieta Stępień.

Jak przekonywał Borys priorytetem dla KO w naszym okręgu jest dalsza budowa drogi S3, którą rozpoczęła za sprawą m .in. Roberta Kropiwnickiego jeszcze Platforma Obywatelska. Kropiwnicki nie brał udział w konferencji, ponieważ w Warszawie zajmuje się badaniem afery z przelotami marszałka Marka Kuchcińskiego, tłumaczyli absencje posła jego koledzy z partii. Lider listy wskazywał na potrzebę rozbudowy południowej części trasy ekspresówki i poprawę sytuacji na odcinku Legnica-Lubin.  

- Jest wiele katastrofalnych zaniedbań na tej drodze, tworzą się korki, są wypadki z ofiarami śmiertelnymi. Jest to wynik nieumiejętności budowy dróg przez obecną ekipę rządową i o tym też będziemy mówić w kampanii - tłumaczył Borys.

Jak już informowaliśmy na łamach naszego portalu, pewne jest to, że listę Koalicji Obywatelskiej w Legnicy (okręg pierwszy) otwierać będzie Piotr Borys, drugie miejsce zajmie Zofia Czernow, trzecie natomiast dostał Robert Kropiwnicki.

Z nieoficjalnych źródeł wiemy także, że miejsce czwarte przypaść ma Iwonie Krawczyk, zaś piąte Ewie Drozd. Natomiast o mandat senatorski powalczyć powinna Elżbieta Stępień. Dopracowaną listę poznamy z pewnością jeszcze w tym miesiącu.  

Całość konferencji prasowej można zobaczyć w naszym materiale filmowym.

 

Chcemy wygrać z dobrym wynikiem - KO z kampanią wyborczą w Legnicy komentarze opinie

  • Ola - niezalogowany 2019-08-09 08:16:25

    Wy juz bylisce.Niczego nie spelnicie. Pod sad,delegalizacja i dowidzenia.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-09 12:53:43

    Pogonić pisdowską bolszewię

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama