:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 4°C
powietrze B. dobre

Co z programem szczepień w Legnicy? Czekamy na ruch prezydenta

Wydarzenia, programem szczepień Legnicy Czekamy prezydenta - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 05/11/2019 11:51

Mimo jednoznacznego stanowiska Głównego Inspektora Sanitarnego, wciąż nie wiadomo, czy Legnica wprowadzi w 2020 r. program profilaktycznych szczepień przeciwko wirusowi HPV.

„Średniowiecze po legnicku” - kiedy wiceprezydent 100-tysięcznego miasta uzależnia wprowadzenie programu szczepień ratujących życie od opinii stowarzyszenia zwykłego, które nie posiada osobowości prawnej, siedzibę ma w wirtualnym biurze, pod którego dokumentami nikt się nie podpisuje – pisze miejska radna Aleksandra Krzeszewska na swoim facebookowym profilu. Co ją tak oburza?

Przypomnijmy. Radna Koalicji Obywatelskiej napisała do prezydenta miasta interpelację w której zwróciła się o wdrożenie w Legnicy programu szczepień przeciwko wywołującemu raka szyjki macicy wirusowi HPV. Zastępca prezydenta Krzysztof Duszkiewicz poinformował ją, że miasto od szczepień odstępuje „mając na względzie troskę o zdrowie społeczności miasta”. Powołał się przy tym na opinię wrocławskiego stowarzyszenia „Dobrostan”, które przekonuje, że szczepienia są szkodliwe dla zdrowia.

Duszkiewicz nie wykluczył jednak, że Legnica do tematu szczepień wróci, gdy Agencja Technologi Medycznych i Taryfikacji Głównego Inspektoratu Sanitarnego wyda oświadczenie dot. zasadności szczepień HPV. Agencja stanowisko w tej sprawie już wydała, o czym na TuLegnica.pl pisaliśmy. Powołuje się na nie w kolejnej interpelacji radna Krzeszewska.

Co pisze prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji doktor Roman Topór-Mądry? - Dokument przesłany przez stowarzyszenie Dobrostan nie został przygotowany zgodnie z metodyką naukową, nie może stanowić podstawy do wyciągania wniosków o braku skuteczności szczepień i na jego podstawie nie jest możliwe podejmowanie decyzji - czytamy.

Radna przywołuje też oficjalne stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego doktora Jarosława Pinkasa, który podkreśla, że „stowarzyszenie Dobrostan nie reprezentuje środowiska medycznego, przedstawia własne stanowisko, które dalekie jest od medycyny opartej na faktach naukowych”.

Aleksandra Krzeszewska: - Zdumiewający jest fakt, iż nie podjęto najmniejszej próby weryfikacji stowarzyszenia Dobrostan i uznaniu jego pseudomedycznego stwierdzenia za godne uwagi. Powołanie się na niewiarygodne stowarzyszenie nieposiadające osobowości prawnej, działające w obszarze organizacji pozarządowej, przez osobę kompetentną do reprezentacji prezydenta 100-tysięcznego miasta jest co najmniej niezrozumiałe.

Interpelację radna kończy pytaniami do wiceprezydenta. Chce wiedzieć, co go skłoniło, do udzielenia tak niezrozumiałej odpowiedzi. Pyta, czy miasto będzie kontynuowało program szczepień przeciwko grypie dla seniorów, czy urząd miasta wysłał odpowiedź do stowarzyszenia Dobrostan na pismo ws. programu profilaktyki i czy w obecnej sytuacji - kiedy zarówno Główny Inspektorat Sanitarny, jak i Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji potwierdzają zasadność szczepień przeciwko HPV – zostaną w budżecie miasta na rok 2020 zabezpieczone pieniądze na wprowadzenie oraz realizację programu szczepień.

Co z programem szczepień w Legnicy? Czekamy na ruch prezydenta komentarze opinie

 • gość 2019-11-05 17:14:29

  A może pani radna Krzeszewska zajęła by się dofinansowaniem głodnych dzieci, DPS-ów a nie na siłę chce szczepić seniorów którzy doskonale wiedzą jak walczyć z grypą w razie czego. co do HPV to poczytaj sobie dziecko ze źródeł medycznych na co może zachorować zaszczepiona nastolatka. Pan Prezydent ma głowę na karku i nie daje się naciągać koncernowym naciągaczom. To panią boli - Pani Radna ...????

 • Gosc Gość - niezalogowany 2019-11-05 19:57:19

  Ty chyba nie czytasz ze zrozumieniem. Wszystko jest w tekście. Antyszczepionkowców nie słucham !!!

 • Wania na Harlej - niezalogowany 2019-11-05 23:25:06

  A może ta prostota celebrytka Krzeszewska dojrzeje zanim zabierze głos?
  Wiedzy na temat szczepionek tyle, ile brudu za paznokciami.
  Wstyd!

 • Gość - niezalogowany 2019-11-06 08:32:05

  Każdego kto pisze o tym, że szczepionki są zle odsyłam do psychiatry, zajmij sie własnym życiem i nie decyduj za innych bo skoro tyle samorządów wprowadziło ten program to znaczy ze on się sprawdza. Moze to Wiceprezydent pisze ten komentarz? Na rękę mu to. Ciemnogród

 • gość 2019-11-06 10:07:54

  Krypto pisowski prezydent pewnie wie, że szczepionki to spisek żydowski, NWO i depopulacja )

 • gość 2019-11-06 11:35:39

  Pieniądze na doniczki są to na szczepionki dla dziewczyn powinny też być. Dobrze, że ktoś na to zwraca uwage

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama