:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze Umiarkowane

Czwartkowy wieczór z improwizacjami muzycznymi w Art Cafe Modjeska [FOTO]

Muzyka Koncerty, Czwartkowy wieczór improwizacjami muzycznymi Modjeska [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 03/10/2019 20:39

W teatralnej Art Cafe Modjeska czwartkowy wieczór upłynął w rytmach jazzowych improwizacji muzycznych w wykonaniu Jorgosa Skoliasa i Piotra Rachonia. Duet poszukujący wolności twórczej, dającej upływ muzycznej spontaniczności, nagrał niedawno płytę także niekonwojowaną płytę "Free", która stworzyła okazję do wyruszenia w trasę koncertową w tych samych motywach.

"Free" określiłem mianem płyty nietypowej, ponieważ krążek powstał w zdecydowanie niestandardowy sposób. Muzycy weszli do umówionego studia nagraniowego ulokowanym w malowniczych Górach Bystrzyckich całkowicie z marszu, bez  żadnych przygotowanych wczesnej kompozycji czy choćby szkicu materiału. Zaczęli grać i przez 55 minut rejestrować swoje spontaniczne improwizacje muzyczne podzielone na dwa sety (sesje), nie robiąc żadnych dubli czy masteringu. Jorgos Skolias zaśpiewał w różnych językach (m. in. po grecku, polsku,  suahili), bawiąc się słowem, stosując wymyślne techniki wokalne lub wydając dźwięki prosto z serca. Natomiast improwizowane partie instrumentalne powstały z rąk Piotra Rachonia, który zasiadł za fortepianem.

Konsekwencją krążka jest obecna promocyjna trasa koncertowa, na której znalazła się także legnicka Art Cafe Modjeska.

Fot. Klaudia Korfanty


 

Czwartkowy wieczór z improwizacjami muzycznymi w Art Cafe Modjeska [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama