:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze Umiarkowane

Czy miasto zwiększy dotację do prywatnych żłobków? Jest petycja

Wydarzenia, miasto zwiększy dotację prywatnych żłobków petycja - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 07/11/2019 10:21

Rodzice oraz właściciele prywatnych żłobków napisali petycję ws. zmiany wysokości miejskiej dotacji. Trwa zbiórka podpisów. Pismo wkrótce trafi na biurko prezydenta Tadeusza Krzakowskiego i przewodniczącego rady miejskiej Jarosława Rabczenki.

Autorzy petycji domagają się podwyższenia dotacji z obecnych 300 zł do 650 zł. Powołują się przy tym na przykład sąsiedniego Lubina, który dopłaca do każdego dziecka właśnie 650 zł.

- Od nowego roku znika program Maluch+. Za żłobek będzie wychodziło prawie 900 zł. To jest bardzo duża kwota, jak niektórzy ludzie zarabiają 1600 zł najniższej krajowej. Na dodatek prezydent chce ściągać młodych do Legnicy. Pytamy: jak? Skoro nie możemy oddać swoich dzieci pod opiekę – mówi jedna z mam, która zbiera podpisy pod petycją.

W czerwcu 2017 r. na wniosek radnych PO i PiS rada miejska podniosła dotację dla prywatnych żłobków z 300 do 500 zł. Taka stawka obowiązywała jednak tylko przez rok. Gdy miasto otworzyło nowy żłobek publiczny przy ul. Krzemienieckiej, zgodnie z uchwałą, wróciła stara stawka – 300 zł.

Poniżej petycja, jaka wkrótce trafi do urzędu miasta.

Czy miasto zwiększy dotację do prywatnych żłobków? Jest petycja komentarze opinie

 • gość 2019-11-08 08:45:23

  Nikt nikomu nie każde dawać dziecka do prywatnego żłobka.
  Każdy patrzy na Lubin czy Polkowice, z tym, że oni mają więcej kasy bo kopalnia płaci ogromne podatki za eksploatacje, a LEgnica przy nich biedna.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-08 13:54:58

  Oczywiście, że nie każe ale nie ma innego wyjścia więc co zrobić z dzieckiem? Nie wszyscy mogą liczyć na pomoc rodziny lub zostać z dzieckiem aż pójdzie do przedszkola..

 • Rodzic - niezalogowany 2019-11-13 10:25:10

  Dotacja do przedszkoli jest 2 razy większa, a utrzymanie żłobka jest cztery razy droższe niż przedszkole m.in. ze względu na liczbę kadry wymaganą przepisami żłobkowymi.
  Najpierw zachęcają, żeby otwierać żłobki, potem zmniejszają dotację i wszyscy zostają na lodzie. Brak logiki i konsekwencji. Tracą wszyscy.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama