:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 7°C
powietrze Dobre

Czy ponad 600 legnickich gimnazjalistów przystąpi do egzaminu?

Wydarzenia, ponad legnickich gimnazjalistów przystąpi egzaminu - zdjęcie, fotografia
Redakcja 09/04/2019 10:36

W środę zgodnie z planem powinny rozpocząć się egzaminy na koniec gimnazjów. MEN i kuratorium apelują do nauczycieli, by zawiesili strajk, ale na to się nie zanosi. Legnicki magistrat próbuje ustalić, w których szkołach egzaminy się odbędą, a w których nie.

Strajk jest bezterminowy co oznacza, że nauczyciele nie zamierzają go przerywać. Ogólnopolskie media przekazują również informacje, że w niektórych szkoła, akcja może przerodzić się w strajk okupacyjny. Oznacza to tyle, że wtedy nauczyciele mogą zablokować wejście do szkoły i nie wpuścić do niej ani uczniów, ani zastępczych egzaminatorów.

- Cały czas zbieramy informacje na temat egzaminów w Legnicy. Na ten moment trudno cokolwiek powiedzieć na ten temat. Nie mogę jednoznacznie powiedzieć, że odbędą się we wszystkich legnickich szkołach – mówi Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Podobnie wypowiada się prezes legnickiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

- We wtorek, podobnie jak w poniedziałek we wszystkich gimnazjach w Legnicy trwa strajk. Trwa kompletowanie zastępczych komisji, ale ja także nie mogę jasno odpowiedzieć czy w środę absolwenci gimnazjów będą pisali część humanistyczną egzaminów - mówi Elżbieta Drążkiewicz-Kierzkowska.

Do egzaminu gimnazjalnego przystąpić ma 853 legnickich gimnazjalistów z klas trzecich. 619 uczniów to absolwenci szkół prowadzonych przez miasto, a 234 - ze szkół niepublicznych. W związku z reformą oświaty likwidującą gimnazja będzie to już ostatni taki egzamin. Powinien potrwać trzy dni, od 10 do 12 kwietnia.

Pierwszego dnia (10 kwietnia, środa) odbywać się ma część humanistyczna egzaminu, dotycząca historii i wiedzy o społeczeństwie (godz. 9.00) oraz języka polskiego (godz. 11.00). Część matematyczno-przyrodnicza odbędzie się 11 kwietnia (czwartek) w godzinach 9.00 (z przedmiotów przyrodniczych) i 11.00 (z matematyki). W trzecim dniu (12 kwietnia, piątek) o godzinie 9.00 i 11.00 gimnazjaliści sprawdzą swą wiedzę i umiejętności z języka obcego nowożytnego, w pierwszej kolejności na poziomie podstawowym, a następnie rozszerzonym. Zdobyte na egzaminie punkty są brane pod uwagę w procesie rekrutacji do szkół średnich

Mateusz Bensz, Paweł Jantura

Czy ponad 600 legnickich gimnazjalistów przystąpi do egzaminu? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama