:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 8°C
powietrze B. dobre

Czy w tym roku legnickie szkoły odważą się zorganizować „Tęczowy Piątek”?

Wydarzenia, legnickie szkoły odważą zorganizować „Tęczowy Piątek” - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 24/10/2019 12:43

Tak, jak przed rokiem Kampania Przeciw Homofobii w ostatni piątek października organizuje w szkołach ogólnopolską akcję wspierającą osoby LGBTQI. Przeciwko niej stanowczo protestuje Kościół katolicki.

Celem akcji jest promowanie wśród młodzieży akceptacji dla osób o odmiennej orientacji seksualnej. W jaki sposób? Np. poprzez oplakatowanie szkół, wpięcie w ubranie tęczowej wstążki czy przeprowadzenie lekcji poświęconych różnorodności i tolerancji.

Rok temu „Tęczowy Piątek” zorganizowano w nieco ponad 200 szkołach w Polsce. W Legnicy i regionie – na narażenie się kuratorium oświaty, nie odważyła się ani jedna placówka. Jak będzie w tym roku? Nie wiadomo, bo Kampania Przeciw Homofobii zrezygnowała z rejestracji zgłoszeń.

Na akcję alergicznie reaguje nie tylko konserwatywny rząd PiS, ale również, rzecz jasna, Kościół katolicki. Polscy hierarchowie nie przejmują się naukami papieża Franciszka i nadal z zaciekłością zwalczają „tęczową zarazę”. Stanowisko ws. „Tęczowego Piątku” wydała Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, na czele której stoi biskup pomocniczy diecezji legnickiej Marek Mendyk.

- Należy pamiętać, że wszelkiego typu programy odnoszące się do wychowania bezwzględnie muszą być ustalane wspólnie z rodzicami i nauczycielami. To rodzice mają prawo do decydowania o tym, jakie treści wychowawcze są przekazywane ich dzieciom w szkole (art. 48 ust. 1 Konstytucji). Treści te muszą być również zgodne z programem wychowawczo-profilaktycznym, uchwalanym przez radę rodziców. Każdorazowa forma edukacyjna w tym zakresie wymaga odrębnej zgody rodziców wyrażonej na piśmie. Rodzice mają prawo decydować, kto wchodzi na teren szkoły, z jakim programem wychowawczym. Należy dodać, że tzw. edukatorzy (w przeważającej części) nie posiadają wykształcenia pedagogicznego. Szkoła musi przestrzegać prawa! - pisze biskup Marek Mendyk.

- Sprawy kształcenia i wychowania powinny być jak najbardziej odległe od koniunktur politycznych i ideologicznych. Szkoła nie jest i nie może być miejscem na jakiekolwiek propagowanie środowisk LGBTQ – kończy list legnicki hierarcha.

FOT. kph.org.pl

Czy w tym roku legnickie szkoły odważą się zorganizować „Tęczowy Piątek”? komentarze opinie

 • gość 2019-10-24 14:15:04

  Won ! Ręce precz od szkół i dzieci !

 • gość 2019-10-24 17:20:23

  Lewackie ścierwo wyłazi na powierzchnię.

 • gość 2019-10-24 22:17:22

  odpier… od dzieci , jak same ped… nie mogą mieć swoich dzieci to dobierają się do dzieci innych

 • Glover - niezalogowany 2019-10-25 07:17:29

  Na siłę wpieprzają lgbt gdzie się da. Won z Polski! Niemiecka propaganda

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama