:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 1°C
powietrze Dobre

Dawni mężczyźni, tamte kobiety i miniony świat w Galerii Sztuki

Galeria Sztuki, Dawni mężczyźni tamte kobiety miniony świat Galerii Sztuki - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 13/08/2019 08:17
WRZ 05
godz: 18:00

Od 16 sierpnia w Galerii Sztuki w Legnicy oglądać będzie można nową wystawę prac malarskich pędzla Janusza Gałuszki pt. "Kobiety i mężczyźni przed wojną". Wernisaż ekspozycji z udziałem artysty zaplanowany jest na 5 września o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Ekspozycja "Kobiety i mężczyźni przed wojną" to swego rodzaju podróż sentymentalna do minionych czasów. Przechodząc od obrazu do obrazu, wędruje się ścieżką pamięci autora. Dominują tu portrety mężczyzn w strojach budzących skojarzenia z wojną, siłą i strachem oraz skontrastowane z nimi portrety kobiet, ale spotykamy również sceny z takich filmów jak "Czterej pancerni i pies", "Stawka większa niż życie" czy inspirowane obcą kinematografią jak np. "Jajo węża".   

- Obrazy Gałuszki oglądamy tak jak pamiętamy sny: jakby zasnute mgłą, niemal pozbawione szczegółów, fragmenty niepamiętanej rankiem opowieści, pospiesznie rzucone na płótno plamy koloru niczym szkice malarskie do jakiegoś większego dzieła - recenzuje Galeria Sztuki w Legnicy.

Janusz Gałuszka jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Artysta mieszka w Warszawie, lecz sięgając w swojej twórczości do przeszłości, wraca pamięcią także do swoich rodzinnych stron, czyli Dolnego Sląska. Malarz pochodzi z położonego nieopodal Jawora Sichowa. 

Dawni mężczyźni, tamte kobiety i miniony świat w Galerii Sztuki komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama