:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 10°C
powietrze Umiarkowane

Dni Legnicy – niedziela z Kwiatkowskim i Ørgankiem [FOTO i WYWIAD]

Wydarzenia, Legnicy niedziela Kwiatkowskim Ørgankiem [FOTO WYWIAD] - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 23/06/2019 22:56

Trzeci dzień Dni Legnicy bez wątpienia miał dwie gwiazdy - dwa różne sceniczne żywioły - idola dzieci i nastolatków Dawida Kwiatkowskiego oraz Ørganka, artystę zdecydowanie bardziej dojrzałego i refleksyjnego w swojej twórczości, który ściągnął alternatywną publikę różnych pokoleń. Muzyczny set uzupełniła Agata Sobocińska.

Ostatni dzień Święta Legnicy koncertowo rozpoczęto już o 18.00. Na scenie pojawiła się Agata Sobocińska. Jednak najmłodsza publika, już od świtu (około 4 rano) czekała tylko na obiekt swoich westchnień Dawida Kwiatkowskiego, który zagrał tuż po Sobocińskiej.

Bez wątpienia największy wrzask podczas Święta Legnicy 2019 dało się usłyszeć, kiedy młodzież przywitała swojego 23- letniego idola. Choć Kwiatkowski śpiewał głównie utwory ze swojej najnowszej działalności artystycznej m. in. płyty „13 grzechów niczyich”, która ukazała się niecały miesiąc temu, to fani na pamięć znali i śpiewali wszystkie hity Dawida. Krzyków i pisków nie było końca, także kiedy gwiazdor rozdawał autografy i robił sobie zdjęcia z fanami po koncercie. Więcej o fanach Dawida Kwiatkowskiego, którzy cierpliwie oczekiwali od świtu pilnując miejsc pod sceną pisaliśmy w: Fani czekają pod sceną na koncert Kwiatkowskiego od 4 rano! Poniżej prezentujemy także wywiad z artystą zrobiony tuż po koncercie.

Dni miasta zwieńczył występ Ørganka, jednego z najbardziej alternatywnych, poruszających m.in problemy dzisiejszej rzeczywistości, współczesnych artystów. Jak widać było po gorących owacjach, ten typ muzyki również żyje w sercach mieszkańców naszego miasta. Na koncercie Ørganek zagrał swoje największe hity takie jak „Missisipi w ogniu” czy „ Wiosna” oraz kawałki ze swojej najnowszej reedytowanej i rozbudowanej płyty „Czarna Madonna” jak słynna „Niemiłość”.

Poniżej przypominamy relacje z piątkowej i sobotniej zabawy na Święcie Legnicy.

Święto Legnicy - dzień pierwszy. Tak bawili się legniczanie [FOTO]

Święto Legnicy na rockowo zwieńczył Afromental – wywiad z gwiazdą [FOTO]

Fot. Tomasz Kotek 
Zdjęcie: Dni Legnicy / Święto Legnicy


 

Reklama

dni legnicy - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 17:41:35

    Jak zwykle grupka patoli biła się!

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama