:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 0°C
powietrze Umiarkowane
Wydarzenia, Piekarach powstaną ścieżki rowerowe - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 03/12/2019 09:23

Pięć firm stanęło do ogłoszonego przez Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy przetargu na budowę i przebudowę ścieżek rowerowych na osiedlu Piekary. To drugie podejście urzędników do tej inwestycji. Wychodzi na to, że tym razem skuteczne.

Do pierwszego przetargu nie stanęła ani jedna firma. Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy rozpisał więc drugie postępowanie. Tym razem przetarg cieszył się już sporym zainteresowaniem. Oferty złożyło bowiem pięć firm.

Najtańsza opiewa na prawie 445 tys. zł (Fortum z Kunic). Niespełna 2 tys. zł drożej wyceniła się firma STOP z Legnicy. O zlecenie rywalizują też: legnicki Budromos, lubiński Fobis oraz Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane z Wrocławia. Budżet ZDM na tę inwestycję wynosi 563,6 tys. zł.

Zamówienie obejmuje przebudowę ścieżek rowerowych na odcinku od ronda Niepodległości do ul. Kazimierza Sosnkowskiego, które gotowe mają być w połowie maja 2020 r.

To pierwszy etap większej inwestycji. Docelowo nowe ścieżki rowerowe mają bowiem powstać wzdłuż alei Piłsudskiego, ul. Sudeckiej i ul. Iwaszkiewicza oraz od ronda Niepodległości do Ziemnic.

Do maja 2020 r. na Piekarach powstaną nowe ścieżki rowerowe komentarze opinie

 • gość 2019-12-03 20:28:02

  Tak budujcie tylko ścieżki rowerowe . Masowy obłęd tych wszystkich eko pojebów

 • gość 2019-12-03 22:55:18

  Dziury w ulicach niepocieszone, że Szymkowiak nie zwraca na nie swojej uwagi. Jednak są w błędzie. Legnica po prostu w budżecie 2020 roku ma tyle pieniędzy, że wystarczy na kolejny Etap Leszczyńskiej i Szczytnicką. Reszta kasy pójdzie na kilka ścieżek rowerowych i wystarczy, Wybory dopiero za 4 lata.

 • gość 2019-12-04 08:28:01

  i co kolejne ścieżki rowerowe wzdłuż jezdni? żeby wdychać spaliny pełną piersią gdy na rowerze mamy zwiększoną wydolność krążeniowo oddechową? żeby kolejny rowerzysta nagle zjechał z ścieżki na drogę pod samochód? wszystkie ścieżki powinny być z drugiej strony chodnika!

 • gość 2019-12-04 20:03:02

  Kogo to obchodzi, może niemiecką wypożyczalnię rowerków.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama