:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 0°C
powietrze Umiarkowane

Dobra wiadomość dla kierowców. Ulica Leszczyńska już przejezdna

Wydarzenia, Dobra wiadomość kierowców Ulica Leszczyńska przejezdna - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 27/11/2019 12:46

Zakończyła się przebudowa ul. Leszczyńskiej na odcinku od mostu na Czarnej Wodzie do ul. Bydgoskiej. W przyszłym roku rozpocznie się przebudowa mostu nad Czarną Wodą. Koszt inwestycji to ok. 7 mln 167 tys. zł, z czego rządowa dotacja to 1 mln 244 tys. zł.

- Ruch na Leszczyńskiej powrócił. Dzięki bezdeszczowej pogodzie firma wykonawcza mogła szybko zakończyć malowanie oznakowań poziomych na jezdni – mówi dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, Andrzej Szymkowiak. – Jeszcze przez kilka dni będzie pracować przy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Prusa, więc jazda w tym miejscu może być nieco utrudniona.

o kolejny etap przebudowy tej ważnej dla miasta arterii komunikacyjnej. W poprzednich latach przebudowany był też odcinek od skrzyżowania z ul. Głogowską (przy wiadukcie kolejowym) do ul. Ścinawskiej, a także od skrzyżowania ze Ścinawską do mostu nad Czarną Wodą. Koszt ok. 3,5 mln zł.

Zakres inwestycji obejmował: remont jezdni, chodników, budowę ścieżki rowerowej, przebudowę wysp rozdzielających pasy ruchu, a także wymianę przykanalików, wpustów odwodnieniowych oraz uzbrojenie terenu pod budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Leszczyńskiej i Prusa.

Wcześniej przy ul. Leszczyńskiej powstała stacja paliw. W związku z tą inwestycją w sąsiedztwie stacji, na koszt inwestora, wykonano sporo robót. Przebudowany był fragment ul. Łokietka. Na Leszczyńskiej powstała zatoka autobusowa, wyremontowano chodniki i ścieżki rowerowe. Zbudowano sygnalizację świetlną na jej skrzyżowaniu z Łokietka i Ścinawską.

ŹRÓDŁO, FOT: URZĄD MIASTA W LEGNICY

Dobra wiadomość dla kierowców. Ulica Leszczyńska już przejezdna komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama