:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
powietrze Dobre

Dominik Nowak: walka o utrzymanie nie jest prostą sprawą

Piłka nożna, Dominik Nowak walka utrzymanie prostą sprawą - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 05/04/2019 23:14

Trenerski dwugłos po piątkowym meczu piłkarskiej Lotto Ekstraklasy Miedź Legnica - Cracovia Kraków (2:1). Co powiedzieli po meczu Dominik Nowak i Michał Probierz?

Dominik Nowak (Miedź): - To co jest ważne przed meczem to odwaga i emocje. One w nas dziś były. Pokazaliśmy kawałek dobrej piłki, ale też walkę i determinację, współpracę. Wyszliśmy z założenia, że musimy grac odważniej, chcieć zdobywać bramki, grać do przodu. I tak graliśmy, nie baliśmy się Cracovii.

- Walka o utrzymanie nie jest prostą sprawą, ale na razie wytrzymujemy to mentalnie. Pomagają też nam kibice, którzy stworzyli dziś świetną atmosferę. Wygraliśmy bardzo istotne spotkanie. Dziś chyba nic gorszego nie mogło nas spotkań niż porażka przed tygodniowym wyjazdem do Białegostoku i Gdyni. To będzie takie mini zgrupowanie. Jesteśmy o krok od Stadionu Narodowego i zrobimy wszystko by na nim zagrać. Łatwiej będzie grać z Jagiellonią nie mając z tyłu głowy fatalnej sytuacji w ligowej tabeli.

Michał Probierz (Cracovia): - Wiedzieliśmy, że Miedź agresywnie ruszy od początku. Mieliśmy to przetrzymać. Gdy już się wydawało, że mecz mamy pod kontrolą, popełniliśmy dwa błędy. Na poziomie ekstraklasy ciężko wytłumaczalne. Graliśmy w pierwszej połowie za wolno, za długo prowadziliśmy piłkę. Z zespołem, który gra piątką w obronie, to nie mogło przynieść powodzenia. W drugiej połowie staraliśmy się wrócić do gry. Walczyliśmy o punkt do samego końca, ale ostatecznie przegraliśmy. Uważam, że zasłużenie. Przegraliśmy mentalnością i podejściem do meczu. Czasem, żeby wygrać trzeba dać z siebie 120 proc. Dzisiaj tego nie było.

Dominik Nowak: walka o utrzymanie nie jest prostą sprawą komentarze opinie