:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Drozdalski bohaterem Siódemki. Wymęczone zwycięstwo z beniaminkiem

Piłka Ręczna, Drozdalski bohaterem Siódemki Wymęczone zwycięstwo beniaminkiem - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 23/02/2019 20:37

Siódemka Miedź Legnica wygrała 28:27 z Forzą Wrocław w meczu 15. kolejki grupy B 1. ligi. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył na dziewięć sekund przed końcową syreną Mateusz Drozdalski.

W październiku ub. roku we Wrocławiu, Siódemka po wielkich męczarniach, goniąc wynik prawie przez cały mecz, ostatecznie wygrała z Forzą 28:27. Sobotni rewanż w Legnicy zakończył się identycznym rezultatem. Siódemka wygrała 28:27, i tak samo, jak w pierwszej rundzie, męczyła się z beniaminkiem niemiłosiernie.

Już pierwsze minuty pokazały, że legniczanie są nieco pod formą. Co prawda szybko wyszli na prowadzenie 4:2 (7 min.), ale po kwadransie goście wygrywali przy Lotniczej już 4:7. Siódemka popełniała masę błędów w ataku, a do tego nie mogła znaleźć recepty na dobrze dysponowanego Michała Wiewiórskiego.

Pod koniec pierwszej połowy gra gospodarzy zaczęła się nieco sklejać. Kilka razy błysnęli Kamil Mosiołek i Paweł Piwko i na przerwę Siódemka schodziła z zapasem jednej bramki. W drugiej połowie mecz zaczął przebiegać tak, jak wszyscy się tego spodziewali. Przewaga faworyta powoli, ale jednak rosła. W 46 min. Siódemka wygrywała 20:17, a w 50 min. już 23:18.

Koniec emocji? Nic z tego! Na dwie minuty przed końcem meczu Kacper Majewski trafił na 27:23 i podopieczni trenera Pawła Wity zbyt wcześnie chyba uznali, że mają w kieszeni komplet punktów. Forza rzuciła wszystko na jedną szalę, zagrała wysoko w obronie i zdołała doprowadzić do remisu 27:27.

Punkty zostały jednak w Legnicy, bo na 9 sekund przed końcową syreną jedną z nielicznych tego wieczoru składnych akcji Siódemki sfinalizował z zimną krwią Mateusz Drozdalski. A trener Wita po końcowej syrenie mógł wziąć głęboki oddech i powiedzieć: - Tym razem styl zszedł na dalszy plan. Najważniejsze są punkty.

Siódemka w tym sezonie nadal we własnej hali jest niepokonana. Bilans naszej drużyny przy Lotniczej to 7 meczów – 7 zwycięstw. Po 15. kolejkach Siódemka w tabeli grupy B 1. ligi pozostała na 3. miejscu. Do wicelidera Realu-Astromal Leszno traci punkt, do lidera Olimpii Piekary Śląskie pięć punktów.

Warto odnotować, że mecz poprzedziła miła uroczystość. Otóż działacze Siódemki oficjalnie podziękowali Bartłomiejowi Koprowskiemu za wieloletnią grę dla legnickiego klubu wręczając mu pamiątkową statuetkę. Popularny „Koper” od początku roku jest zawodnikiem Forzy, ale w sobotę zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, nie zagrał.

Siódemka Miedź Legnica – Forza Wrocław 28:27 (12:11)

Siódemka: Stachurski – Przybylak 3, Płaczek 1, Cegłowski 1, Ziemiński, Piwko 5, Drozdalski 5, Mosiołek 6, Skiba 4, Majewski 3. Kary: 2 min.

Forza: Antosik, Galle - Misiurka, Markiewicz 1, Tkaczyk 1, Burzyński 4, Bieżyński, Palica, Massopust 1, Herudziński 4, Wiewiórski 9 , Kuczyński 1, Urbańczak 2, Borszowski 4. Kary: 12 min.

Przebieg meczu: 3:2 (5), 4:2 (10), 5:7 (15), 7:8 (20), 10:10 (25), 13:12 (30), 16:16 (35), 17:17 (40), 19:17 (45), 23:18 (50), 24:21 (55), 28:27 (60).

Drozdalski bohaterem Siódemki. Wymęczone zwycięstwo z beniaminkiem komentarze opinie