:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -2°C

Dwa dni rozmów i warsztatów o wolontariacie w Legnicy [ZDJĘCIA]

Wydarzenia, rozmów warsztatów wolontariacie Legnicy [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia
Marzena Machniak 02/12/2019 12:21

W legnickim hotelu Qubus rozpoczęło się I Regionalne Forum Wolontariatu. Dwudniowe wydarzenie jest przeznaczone dla osób, które angażują się w pomoc innym. Głównym organizatorem forum jest Urząd Miasta w Legnicy, Team Legnica i KGHM Polska Miedź S.A. jako partner strategiczny i główny sponsor.

I Regionalne Forum Wolontariatu to dwa dni prelekcji, warsztatów i wymiany informacji między tymi, którzy wolontariatem zajmują się na co dzień.

- Takie forum organizujemy po raz pierwszy ponieważ zauważyliśmy, że jest taka potrzeba. To przestrzeń, w której można  wymieniać informacje i dobre praktyki. To spotkanie jest dla tych, którzy działają w ramach wolontariatu. To element wspieranej przez KGHM kampanii edukacyjno – społecznej „Uzależnieni od pomagania” - mówi Jakub Należny z Centrum Wolontariatu Miejskiego Team Legnica. 

Miedziowa spółka na kampanię przekazała 100 tys. zł. W ramach tego wsparcia Legnicki Wolontariat Miejski organizuje szereg działań, w tym właśnie forum.

- Bardzo się cieszymy, że działania wolontariackie funkcjonują nie tylko w  KGHM, ale też w samorządach. Dzięki temu pomocy jest realnie dużo więcej. Jesteśmy w stałym kontakcie z legnickim samorządem, a dzięki współpracy nasza pomoc jest o wiele większa - mówi Natalia Duda, koordynator wolontariatu w KGHM Polska Miedź S.A. 

Regionalne Forum Wolontariatu to pierwsze takie spotkanie dla wolontariuszy, organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych z terenu całego Zagłębia Miedziowego. 

FOT. MARZENA MACHNIAK

Dwa dni rozmów i warsztatów o wolontariacie w Legnicy [ZDJĘCIA] komentarze opinie

  • Gość cg - niezalogowany 2019-12-02 18:05:21

    Uczniowie, harcerze, prezesi spółek urzędnicy ... Reszta połowa sali wolna. Taki legnicki wolontariat pod publikę.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama