:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 1°C
powietrze Umiarkowane

"Dzielni chłopcy" na Scenie im. Ludwika Gadzickiego

Teatr Modrzejewskiej 07/02/2019 16:00
LUT 16
Teatr Modrzejewskiej w Legnicy godz: 19:00

Czy lubicie piłkę nożną? A może wręcz kochacie? Albo odwrotnie – nie znosicie? Przyznajecie rację słynnemu reżyserowi Pierowi Paolowi Pasoliniemu, który oświadczył, że „futbol jest największą, po literaturze i miłości, przyjemnością na świecie”, czy też jesteście po stronie wielkiego pisarza Jorge Luisa Borgesa, twierdzącego: „Piłka nożna jest popularna, bo głupota jest popularna”?

Niezależnie od odpowiedzi – "Dzielni chłopcy" będą dla was ciekawym przeżyciem. To dramat opowiadający o świecie kibiców, napisany w wyniku spotkań i rozmów z kibicami, odkrywający w nich niejednoznaczne, indywidualności, a w ich życiu – poruszające dylematy.

Piotr Kanikowski, 24legnica.pl: - W „Dzielnych chłopcach” […] jest mnóstwo dobrego aktorstwa, dowcip, ciekawa scenografia i niebanalna oprawa muzyczna. […] Magda Drab opowiada […] z dużą dozą sympatii dla środowiska fanatyków piłki nożnej, choć – jak przyznaje – sama na mecze nie chodzi. Polemizuje ze stereotypem kibica jako tępego, pijanego osiłka szukającego okazji do zadymy. Uczłowiecza trybuny, dając im twarze Olafa, Izoldy, Krzysia, Radka, Władka, ciasne komunalne mieszkania, przyklejone do telewizora matki i dzieci w becikach.

FOT. Karol Budrewicz

"Dzielni chłopcy" na Scenie im. Ludwika Gadzickiego komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama