:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 12°C
powietrze Dobre

Ewa Uryga & New York Jazz Collective tribute to Mahalii Jackson

Muzyka Koncerty, Uryga Collective tribute Mahalii Jackson - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 18/04/2019 12:25
KWI 30
godz: 19:00

30 kwietnia w Domu Studenta PWSZ zagra Ewa Uryga & New York Jazz Collective z projektem „Let’s sing for MAHALIA” poświęconym ikonie muzyki gospel Mahalinie Jackson. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Witelon Music Night. Wstęp wolny.

Projekt „Let’s sing for MAHALIA” nawiązuje do twórczości jednej z czołowych postaci muzyki jazzowej w gatunku negro spirituals, uważanej za królową muzyki gospel Mahalii Jackson. W skład zespołu wchodzą doświadczeni i utytułowani muzycy jazzowi Ewa Urygq (wokal) Luques Curtis (bas), Dorota Piotrowska (perkusja) i kompozytor Zaccai Curtis (klawisze), który wraz ze swoim zespołem dwukrotnie został wybrany przez departament Stanów Zjednoczonych jako reprezentant amerykańskiej muzyki zagranicznej (tzw. Ambasadorzy Jazzu).

Jak zaznaczają organizatorzy o wyjątkowości przedsięwzięcia ma stanowić fakt, że zostanie w nim zaśpiewana kompozycja Fryderyka Chopina, do której tekst został napisany przez Mahalię Jackson. Ponadto na koncercie będzie można usłyszeć znane utwory z repertuaru Mahalii w jazzowych aranżacjach, których autorem jest Mark Soskin m.in. zaprezentowany zostanie utwór z filmu „Żona Pastora” – „Somebody bigger than you and me”, w którym główną rolę zagrała Whitney Huston a piosenkę dawno temu wykonywała Mahalia Jackson.

Koncert odbędzie się 30 kwietnia o godz. 19:00 w Domu Studenta PWSZ (Mickiewicza 10).  Wstęp wolny.

Ewa Uryga & New York Jazz Collective tribute to Mahalii Jackson komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama