:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 10°C
powietrze Umiarkowane

Festiwal Wegetariada w Jaworze pełen artystycznych i kulinarnych atrakcji [FOTO]

Muzyka Koncerty, Festiwal Wegetariada Jaworze pełen artystycznych kulinarnych atrakcji [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 07/07/2019 16:27

Liczne atrakcje artystyczne, koncerty, warsztaty, animacje dla dzieci i doznania kulinarne czekały w sobotę na gości IX edycji festiwalu Wegetariada. Jak zapowiadają organizatorzy, przyszłoroczna jubileuszowa edycja imprezy zostanie zorganizowana z jeszcze większym rozmachem i prawdopodobnie potrwa co najmniej dwa dni.

Impreza ma celu promowanie zdrowego stylu życia, uświadamiania społeczeństwa na temat przyrody, ekologii, dbania o  zwierzęta, oraz promocje działań kulturalnych  - tłumaczy Smalec (Mirosław Malec), lider zespołu GAGA Zielone Żabki i jeden inicjatorów imprezy ze stowarzyszenia Samoorganizacji Artystycznej Zamek Nadaje.

Na imprezie można było nie tylko skosztować wegetariańskich dań, lecz także poznać na warsztatach tajniki wege kuchni. Warsztatów było jednak więcej, od edukacyjnych w zakresie ekologii, przez jogę, po zajęcia bębniarskie.

Dużo smakowitych przekąsek przygotowali także wolontariusze z Jaworskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, który sprzedając jedzenie zbierał środki na leczenie bezdomnych zwierząt oraz promował działania organizacji.

 Trochę kalorii można było zgubić podczas "Biegu o złotą marchew", zaś odpocząć na Strefie Chilloutu.

- Wszytko dzieje się samo, płynie spontanicznie, jest wiele atrakcji na raz, więc jest w czym wybierać. Ludzie czuja klimat i świetnie się bawią- tłumaczyli aktywiści ze Samoorganizacji Artystycznej Zamek Nadaje.

Impreza to także liczne koncerty, podczas których promowano m. in. lokalne zespoły. Tradycyjnie już wystąpiła jaworska legenda punk-rocka GAGA Zielone Żabki, która wspólnie z innymi muzykami zagrała m.in. swój największy hit, czyli  "Kulturę". Imprezę około północy zwieńczył koncert grupy Hemp Gru.

- Z imprezy popołudniowej zrobiliśmy prawdziwy festiwal, który w piknikowej atmosferze trwa cały dzień, w sumie od rana do późnych godzin nocnych. Jest coraz więcej atrakcji dodatkowych, frekwencja systematycznie wzrasta. Dziś jest na prawdę wspaniale. Spotykam wielu uśmiechniętych, rozpromienionych, dobrze bawiących się, najedzonych ludzi - powiedział Smalec.

W przyszłym roku Wegetariada będzie obchodzić swój 10 jubileusz. Jak  zapowiada Malec, kolejna edycja imprezy zostanie zorganizowana z jeszcze większym rozmachem. Będzie prawdopodobnie dwudniowa, a może nawet i dłuższa, z możliwością przenocowania na polu namiotowym.

- Nie mogę zdradzić wszystkiego, ale należy szykować się na coś jeszcze większego, jubileusz zobowiązuje - zdradził Smalec i dodał, że zaprasza do wspólnych działań wszystkich chętnych animatorów kultury, społeczników, czy artystów.

Głównymi organizatorami Jaworskiej Wegetariady są: Samoorganizacja Artystyczna Zamek Nadaje, Towarzystwo Aktywności Kulturalnej "TAK" Jawor, Urząd Miasta Jawor oraz Jaworski Ośrodek Kultury.

Fot. Tomasz Kotek/Dawid Stefanik

Reklama

Festiwal Wegetariada w Jaworze pełen artystycznych i kulinarnych atrakcji [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama