:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 7°C
powietrze Umiarkowane

Fisz Emade Tworzywo zagrają koncert w Legnicy

Muzyka Koncerty, Emade Tworzywo zagrają koncert Legnicy - zdjęcie, fotografia
Redakcja 21/04/2019 07:30
KWI 26
godz: 19:30

Bracia Waglewscy, czyli założyciele grupy Fisz Emade Tworzywo, zagrają 26 kwietnia w Sali Maneżowej Legnickiego Centrum Kultury.

- Chociaż trudno mi określić dzisiaj gatunek muzyki, którą dzisiaj tworzymy, to nie ma wątpliwości, że nie brzmiała by tak, a być może w ogóle nie było by nas na scenie muzycznej gdyby nie hip-hop lat '90 muzyka takich grup jak Tribe Called Quest i Beastie Boys - opisał tworzoną przez siebie muzykę Bartosz Waglewski "Fisz".

Rzeczywiście, nie daleko pada jabłko od jabłoni. Podobnie jak w przypadku ojca muzyków - lidera Voo Voo Wojciecha Waglewskiego - trudno jest jednoznacznie sklasyfikować gatunek muzyki braci Waglewskich. Jest to twórczość oryginalna, eksperymentalna, niekoniecznie łatwa w odbiorze jak w przypadku wielu obecnych raperskich rymowanek czy radiowych hitów. Zespół tworzy coś w rodzaju hip- hopu alternatywnego, w którym można doszukać się elementów innych gatunków jak jazzu czy funku. Ich podajże najbardziej rozpoznawalna płyta "Mamut" (2014 r.) uzyskała status Platynowej Płyty i została laureatem Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Elektronika/ Indie/Alternatywa. Po prostu z czasem tworzony od lat 90. przez Fisz i Emade hip-hop zaczął nabierać coraz bardziej melodyjny, rozbudowany i rozśpiewany charakter.

Bracia Waglewscy z muzyką stale eksperymentują, aby jak twierdzą, wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie. W wersji koncertowej bracia występują w mocno poszerzonym składzie muzycznym.

Koncert w Legnicy odbędzie się 26 kwietnia o godz. 20;30 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej ( wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała). Bilety w cenie 70 zł w przedsprzedaży można nabyć w Galerii Satyrykon (ul. Rynek 36) lub na stronie ticketmaster.pl. W dniu imprezy bilet będzie kosztować 90 zł.

Fisz Emade Tworzywo zagrają koncert w Legnicy komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama