:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 9°C
powietrze Umiarkowane

Gimnazjaliści z Legnicy piszą egzamin mimo strajku nauczycieli [TV]

Marzena Machniak 10/04/2019 10:16

Ponad 800 legnickich gimnazjalistów przystąpiło w środę do egzaminów. W związku ze strajkiem, w komisjach zasiedli niestrajkujący nauczyciele z przedszkoli, szkół podstawowych, średnich i innych placówek.

Było sporo niewiadomych i obaw, ale ostatecznie do egzaminu gimnazjalistów w Legnicy doszło. Dyrektorom szkół, w których są ostatnie klasy gimnazjów, udało się skompletować komisje.

- Było bardzo ciężko zorganizować ten egzamin. Dziękuję dyrektorom szkół i placówek, którzy nam pomogli. Z naszej szkoły przy egzaminie pracuje sześciu niestrajkujących nauczycieli. Reszta to pracownicy innych placówek, przedszkoli i domów kultury – mówił Iwona Gorczyca, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Legnicy, gdzie do egzaminu podeszło 222 gimnazjalistów.

Egzaminy gimnazjalne odbywają się jeszcze w Zespole Szkół Budowlanych, Zespole Szkół Integracyjnych, SP 9, szkole muzycznej, szkole katolickiej oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4.

11 kwietnia gimnazjaliści wezmą udział w egzaminie matematyczno – przyrodniczym, zaś 12 kwietnia z języków obcych. Wyniki poznają w czerwcu. Nasuwa się jednak pytanie: kto sprawdzi prace gimnazjalistów?

Tuż przed środowym egzaminem rozmawialiśmy z młodzieżą z gimnazjum przy ul. Radosnej. 

- Musieliśmy sprawdzać na bieżąco informacje czy egzamin będzie, czy też nie. Trochę się stresujemy, bo te egzaminy są bardzo ważne. Od nich zależy, do jakiej szkoły się dostaniemy. Te dwa dni, mimo strajku, były idealnym czasem. Można było się podbudować psychicznie, zmotywować i być gotowym na ten egzamin - powiedział nam Michał Wandycz.

Gimnazjaliści z Legnicy piszą egzamin mimo strajku nauczycieli [TV] komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama