:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze Dobre

Gruszka Cup 2019: siatkarskie święto pod patronatem Piotra Gruszki

Siatkówka, Gruszka siatkarskie święto patronatem Piotra Gruszki - zdjęcie, fotografia
Marzena Machniak 25/05/2019 18:31

Czwarta edycja siatkarskiego turnieju Gruszka Cup ściągnęła do hali sportowej Zespołu Szkół Integracyjnych w Legnicy blisko 150 zawodniczek i zawodników i to nie tylko z Legnicy, Jawora, Lubina, czy Złotoryi. Byli też miłośnicy volleyballa z Katowic, Warszawy czy Jeleniej Góry.

-  Idea turnieju to propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia oraz spędzanie czasu z rodziną. To też okazja, by oderwać zarówno dzieci, jak i rodziców od wirtualnego świata. Gruszka Cup to nie tylko gra na parkiecie, to też zajęcia z dziećmi. Wczoraj spotkaliśmy się z setką przedszkolaków w Legnicy. Byliśmy też w Chojnowie, gdzie spotkaliśmy się z 400 dziećmi w SP 2. W przyszłym tygodniu jedziemy do Polkowic, Przemkowa i Gaworzyc, bo edycja nam się rozrasta.  Za dwa tygodnie po raz pierwszy w historii turnieju jedziemy poza granice województwa, bo do Leszna. Tam mamy pierwszą edycję turnieju -  mówi Jacek Kiełb, organizator turnieju Gruszka Cup.

Twarzą turnieju Gruszka Cup jest gwiazdor światowej siatkówki, Piotr Gruszka - były reprezentant Polski, mistrz Europy, srebrny medalista mistrzostw świata, olimpijczyk.

-  Sześć lat temu poznałem Jacka Kiełba i przedstawiłem mu swój pomysł na turniej, jaki robię u siebie. Spodobało mu się, zaangażował się w organizację i tak rozwinął się ten turniej na Legnicę. Jestem przekonany, że na czwartej edycji się nie skończy. Główna kategoria, czyli rodzinne dwójki to dla mnie podstawa. Cieszę się, że uczestników jest coraz więcej. Mam nadzieję, że  w przyszłości będziemy do każdej edycji dokładali jedno miasto więcej, bo mam już wiele zapytań  - mówi Piotr Gruszka. 

Zmagania na parkiecie hali przy ul. Wierzyńskiego odbywały się w trójkach męskich, żeńskich i dwójkach rodzinnych. Uczestnicy turnieju zgodnie podkreślali, że od rezultatów zdecydowanie ważniejsza była dobra zabawa na sportowo.

Gruszka Cup 2019: siatkarskie święto pod patronatem Piotra Gruszki komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama