:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -3°C
powietrze Dobre

Hala odleciała! Siódemka Miedź wygrała po czterech seriach karnych!

Piłka Ręczna, odleciała! Siódemka Miedź wygrała czterech seriach karnych! - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 16/11/2019 21:01

Od kiedy w Polsce wprowadzono do regulaminu konkurs rzutów karnych, takiego meczu na szczeblu centralnym jeszcze nie było. Siódemka Miedź Legnica wygrała z Grunwaldem Poznań wojnę nerwów 20:19! W regulaminowym czasie spotkanie 8. kolejki grupy B I ligi zakończyło się remisem 30:30.

Kto w sobotni wieczór nie wybrał się do hali przy Lotniczej, niech żałuje, bo drugi raz takiego meczu może już nie zobaczyć. Siódemka Miedź i Grunwald zaserwowały publice zaciętą walkę i konkurs złożony z 40 rzutów karnych. Ale po kolei.

Przez prawie całą pierwszą połowę, bo aż do 27 min., na jedno lub dwubramkowym prowadzeniu byli gospodarze. Tuż przed przerwą Grunwald zdołał wyrównać (12:12 w 27 min.), a następnie odskoczyć na jedną bramkę. W drugiej połowie „Wojskowi” pilnowali przewagi, która jednak ani razu nie wynosiła więcej niż trzy trafienia.

Siódemka robiła wszystko by dogonić rywala, ale zawsze czegoś brakowało. Szans na doprowadzenie do remisu było kilka. Niestety. Najpierw Wojciech Styrcz nie trafił z karnego, potem Mateusz Płaczek i Paweł Paterek nie sfinalizowali kontr.

Ten ostatni miał z Grunwaldem nie zagrać, bo wciąż dochodzi do siebie jego złamany nos. Ale że na parkiecie działo się źle, młody rozgrywający i trener Paweł Wita postanowili zaryzykować. I opłaciło się. Paterek szybko zrobił różnicę w ofensywie i Siódemce udało się wyrównać. Na doprowadzenie do remisu nasza drużyna miała tylko 12 sekund. Praktycznie równo z końcową syreną gola nr 30 rzucił Kacper Bogudziński. Potem mieliśmy kosmiczny konkurs rzutów karnych.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było aż czterech serii. Ani razu nie pomylili się: Paterek, Styrcz, Bogudziński, Mateusz Wychowaniec i Kacper Majewski. Równie skuteczni byli goście. Nerwy zjadły dopiero Mikołaja Przybylskiego przy wyniku 19:19. Po jego pudle na linii 7 metrów stanął Bogudziński. I rozgrywający Siódemki po raz drugi tego wieczoru został bohaterem.

Siódemka Miedź Legnica – Grunwald Poznań 30:30 (13:14), 20:19 w karnych

Siódemka: Mazur, Stachurski, Dekarz – Majewski 8, Styrcz 5, Przybylak, Płaczek 1, Kowalik 2, Bogudziński 4, Piwko, Wychowaniec 5, Mosiołek 3, Paterek 2. Kary: 8 min.

Grunwald: Tarko, Wenta, Kulczyński – Bartłomiejczyk 5, Fogler, Stróżyński 1, Westwal 4, Martyński 1, Nowicki 3, Jankowiak 5, Bajka 4, Nieradko, Przybylski 3, Tórz 3, Czerwiński 1, Stachowiak. Kary: 14 min.

Przebieg meczu: 3:3 (5), 5:4 (10), 7:5 (15), 9:8 (20), 10:10 (25), 13:14 (30), 15:18 (35), 20:21 (40), 22:23 (45), 24:25 (50), 26:28 (55), 30:30 (60).

Hala odleciała! Siódemka Miedź wygrała po czterech seriach karnych! komentarze opinie