:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 4°C
powietrze B. dobre

Historyczny wyczyn zawodników LKT. Zdobyli 14 medali na ME!

Sztuki Walki, Historyczny wyczyn zawodników Zdobyli medali - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 14/10/2019 12:20

W Sarejewie zakończyły się mistrzostwa Europy w taekwon-do ITF. W klasyfikacji generalnej triumfowała Polska, która wywalczyła w sumie 42 medale. Legnicki Klub Taekwon-do ma w tym sukcesie niemały udział.

W generalce mistrzostw rozegranych w stolicy Bośni i Hercegowiny, Polska (10 złotych medali, 13 srebrnych, 19 brązowych) wyprzedziła rzutem na taśmę Norwegię (9-6-8). Kolejne miejsce zajęły: Rumunia (9-5-13), Rosja (6-7,12) i Irlandia (6-6-8). W Sarajewie rywalizowało w sumie 30 reprezentacji i ponad 600 zawodników.

Warto podkreślić najlepszy w historii występ w mistrzostwach Europy zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do. W reprezentacji na bośniacki czempionat było ich aż 8. Do Legnicy legniczanie wracają z 14 medalami!

Maciej Żuk zdobył w Sarajewie srebro w drużynowych walkach i testach siły oraz brąz w drużynowych układach. W walkach indywidualnych w kat. do 70 kg., sklasyfikowany został na miejscach 5-8. Obrońca tytułu mistrza Europy w ćwierćfinale musiał uznać wyższość reprezentanta Finlandii.

Magdalena Kisiel wraca z brązowym medalem w walkach do 56 kg. oraz srebrnym w drużynowych walkach i testach siły. Wioletta Hanisch zdobyła srebro w walkach pow. 75 kg i srebro w drużynowych testach, natomiast Kamila Kolanowska brąz w walkach pow. 75 kg.

Na podium stawali również juniorzy. Monika Kowalczyk została brązową medalistką w walkach do 65 kg. Wywalczyła też złoty medal w drużynowych walkach i technikach specjalnych. Paweł Woźniak może się pochwalić srebrem w walkach do 68 kg., a Wiktoria Miądzel złotem w walkach drużynowych.

Dodajmy, że trenerem męskiej reprezentacji jest legniczanin Łukasz Stawarz, na co dzień szkoleniowiec LKT. W Sarajewie kadrę prowadził razem z Marcinem Wołoszem z Gdańska.