:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -2°C

Honorowi dawcy krwi z Legnicy w gościach u prezydenta miasta

Wydarzenia, Honorowi dawcy Legnicy gościach prezydenta miasta - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 27/11/2019 13:04

Prezydent Tadeusz Krzakowski spotkał się honorowymi dawcami krwi. Gospodarz miasta życzył „cichym bohaterom” satysfakcji, zdrowia i pomyślności.

Wśród zaproszonych do ratusza krwiodawców były osoby, które oddały ponad 70 l krwi, ponad 50 l, ponad 40, 30, 25 i ponad 15 litrów. Wśród wyróżnionych było 5 kobiet, z których jedna oddała ponad 10 litrów życiodajnego płynu, a pozostałe panie po ponad 5.

W 2018 roku w Legnicy zarejestrowanych było aż 10 tys. 669 dawców, od których pobrano 9 132 donacje. Kierownik Terenowego Oddziału w Legnicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu Beata Kozłowska podkreśla, że w oddziale zarejestrowanych jest 22.356 dawców.

- Są to mieszkańcy Legnicy, pobliskich miejscowości i miast, a także z dalszych rejonów, np. z Środy Śląskiej i Bolesławca. Średnio w miesiącu rejestrujemy ok. 1000 dawców, a ten najcenniejszy skarb oddaje 780 osób – mówi Beata Kozłowska.

W dniach 22-26 listopada obchodzone są w kraju Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

ŹRÓDŁO: URZĄD MIASTA W LEGNICY

Honorowi dawcy krwi z Legnicy w gościach u prezydenta miasta komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama