:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze Dobre

"Ilustracje do czytania" czyli Satyrykonowy wernisaż rodem z gazety

LCK, Ilustracje czytania czyli Satyrykonowy wernisaż rodem gazety - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 13/09/2019 20:40

W piątek wieczorem w Galerii Satrykon miał miejsce wernisaż ekspozycji "Ilustracje do czytania", podczas którego o wyeksponowanych pracach opowiadała osobiście ich twórczyni Katarzyna Bogdańska. Wystawę można zobaczyć jeszcze do 10 października.

Katarzyna Bogdańska od lat tworzy pace na potrzeby artykułów różnych redakcji polskich i zagranicznych  m.in. Wysokie Obcasy (gdzie pracowała najdłużej), The Boston Globe, The Washington Post, ProPublica, The Atlantic, Harvard Magazine, Fletcher Magazine, Politico, Yes! Magazine, Gazeta Wyborcza, Magazyn Znak, Podróże Ekstra, Magazyn Usta, Newsweek, Gaga, Kosmos.

Niejednokrotnie nagradzana plastyczka uchodzi za osobę od zadań specjalnych, podejmującą się tematów trudnych, które wielu grafikom sprawiają problem w ich estetycznej wizualizacji.

- Większość tematów, które ilustrowałam do Wysokich Obcasów były trudne, szczególnie w medycznych sprawach. Jednym z takich tematów były żylaki. Spawa jest dość powszechna ale ciężka do zobrazowania w gazecie. Jednak jakoś szczęśliwe z tego wybrnęłam, praca została nawet nagrodzona i dziś  można ją zobaczyć na tej wystawie - wyznała Katarzyna Bogdańska.

FOT. Klaudia Korfanty

"Ilustracje do czytania" czyli Satyrykonowy wernisaż rodem z gazety komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama