:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 8°C
powietrze B. dobre

Inauguracja roku akademickiego w PWSZ im. Witelona [ZDJĘCIA]

PWSZ, Inauguracja akademickiego Witelona [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia
Marzena Machniak 01/10/2019 14:04

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zainaugurowała rok akademicki 2019/2020. We wtorkowej uroczystości wzięli udział studenci I roku, kadra naukowa uczelni, samorządowcy, a także przedstawiciele firm oraz placówek naukowych współpracujących z PWSZ.

Studenci pierwszego roku złożyli uroczyste ślubowanie. Były też medale za długoletnią służbę, nadanie tytułów honorowych PWSZ, wręczenie nagród rektora za działalność na rzecz uczelni oraz wyróżnień dla absolwentów. Nagrodzono również autorów najlepszych prac dyplomowych i wręczono indeksy słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

- Każdego roku nowym studentom chcemy zaoferować to, co mamy najlepszego. Mamy nowe kierunki studiów. W tym roku jest ich trzy, a wśród nich jeden na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych, studia jednolite magisterskie oraz dwa kierunki studiów I stopnia: logistyka i transport oraz energetyka. Kierunki te zostały odebrane jako atrakcyjne, co widać po rekrutacji, która nas satysfakcjonuje. Nasza uczelnia dostosowuje się do rynku - mówił prof. Ryszard Kazimierz Pisarski, rektor PWSZ im. Witelona w Legnicy.

Wśród nowych studentów znalazła się Angelika Szewczyk z okolic Bolesławca, która zacznie naukę na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

- Mam nadzieję na to, że uda mi się współpracować z dziećmi i tworzyć więź. Zależy mi na ich poprawnym rozwoju. Jestem zdecydowana na tę uczelnię i na ten kierunek ponieważ w Legnicy mieszkam już dwa lata. Podoba mi się tu a uczelnia jest dla mnie wygodna i niczym nie odbiega od tych we Wrocławiu - mówiła Angelika Szewczyk.

Inauguracja roku akademickiego w PWSZ im. Witelona [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama