:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -1°C
powietrze Umiarkowane

Inauguracyjna porażka siatkarzy Ikara. Astra Nowa Sól była poza zasięgiem

Siatkówka, Inauguracyjna porażka siatkarzy Ikara Astra była zasięgiem - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 06/10/2019 11:14

Od wyjazdowej porażki 0:3 z Astrą Nowa Sól rozpoczęli sezon drugoligowi siatkarze Ikara Legnica. Zespół trenera Pawła Murdzy postawił się gospodarzom w dwóch partiach.

W pierwszym secie legniczanie wygrywali 18:16, ale ostatecznie po zaciętej walce przegrali 24:26. Druga partia nie miała bogatej historii – Astra zdemolowała Ikara 25:14. Legniczanie do gry wrócili w secie trzecim, którego jednak przegrali 22:25, a co za tym idzie cały mecz 0:3.

Mimo porażki są powody do optymizmu. - Nie rozegraliśmy złych zawodów. Wszystkie elementy funkcjonowały na równym poziomie. Cieszy dobry blok z którego zdobyliśmy 9 punktów. Zabrakło na pewno wykończenia kontr – mówi Grzegorz Goryczka, drugi trener Ikara.

Dodajmy, że Astra Nowa Sól to jeden z faworytów rozgrywek w naszej grupie II ligi. - Zespół ten został wzmocniony zawodnikami z pierwszoligowym doświadczeniem. Nie zdziwię się, jeśli w końcowej tabeli zajmie pierwsze miejsce – ocenia trener Goryczka.

Za tydzień (12 września) Ikara czeka kolejny mecz wyjazdowy z Sobieskim Żagań.

Astra Nowa Sól – Ikar Legnica 3:0 (26, 14, 22)

Ikar: Malicki, Michalewski, Świerzewski, Kroć, Pańczyk, Pańczyk, Duda (L), Kozar (L) – Smętek, Kupiński, Westfal, Barowicz.

Inauguracyjna porażka siatkarzy Ikara. Astra Nowa Sól była poza zasięgiem komentarze opinie