:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -3°C
powietrze B. dobre

INTERMEDIALE 2019. Tydzień koncertów z udziałem światowych artystów

Muzyka Koncerty, INTERMEDIALE Tydzień koncertów udziałem światowych artystów - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 18/11/2019 11:11
LIS 29
godz: 18:00

22 listopada w Legnicy rozpocznie się 25. Festiwal Form Audiowizualnych INTERMEDIALE. W tym roku swoje oryginalne muzyczno-widowiskowe performanse zaprezentują artyści z Japonii, Turcji, Niemiec, Włoch i z Polski, natomiast w Galerii Ring zostanie przygotowana wystawa prezentująca historię imprezy. Wstęp na wszystkie wydarzenia i koncerty jest darmowy, lecz wcześniej trzeba odebrać bezpłatną wejściówkę.

Intermediale to cyklicznie organizowany przegląd bieżących tendencji we współczesnych sztukach performatywnych. Jego początek sięga 1994 r., kiedy festiwal nosił jeszcze nazwę Legnickich Prezentacji Sztuk Medialnych. Impreza z jednej strony stanowi forum, które pokazuje potencjalne zastosowania nowych mediówi technologii w sztukach audiowizualnych, z drugiej zaś jest strefą twórczych eksperymentów w dziedzinie dźwięku i obrazu. Na program Intermediale składają się koncerty, audiowizualne performance i instalacje dźwiękowe, dla których bazą jest eksperymentalne wideo oraz muzyka elektroniczna i elektroakustyczna.

Choć impreza jest darmowa, to ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, należy wcześniej zdobyć darmowe wejściówki dostępne w Galerii Satyrykon. Więcej informacji pod nr tel 505 057 027.

Poniżej prezentujemy harmonogram koncertów i innych wydarzeń związany z INTERMEDIALE.

22 listopada godz. 18.00, Galeria Ring - wernisaż wystawy "25. Intermediale"

Na ekspozycji pokazane zostaną wideo-instalacje twórców związanych z w poprzednich latach z festiwalem m .in. Sachiko Hayashi, Joanny John, Wojciecha Benicewicza, Roberto Zanaty, Krzysztofa Pawlika i Radio Internazionale. Wernisaż stanowi także okazję do zaprezentowania nowego dwupłytowego wydawnictwa powstałego z okazji 25. jubileuszu imprezy. Wystawa będzie czynna do 21 grudnia 2019.

22 listopada godz. 19.00, Sala Maneżowa Legnickiego Centrum Kultury – koncert:

Radio Internazionale (Polska, performans audiowizualny)

Dekonstrukcja i reinterpretacja oryginalnego projektu Passing Live grupy Spirit of Insanity, którego wykonanie odbyło się w ramach pierwszej edycji Legnickich Prezentacji Sztuk Medialnych w 1994 r. Był to pierwszy audiowizualny performans zaprezentowany w Legnicy. Warstwa dźwiękowa jest tu niejako soundtrackiem do opowieści o zmianie następującej w czasie oraz o wpływie przeszłości na teraźniejszość. Sound poetry i spoken word w formie paradokumentalnej.

Scattering (Włochy, performans audiowizualny)

Projekt tworzy dwóch włoskich kompozytorów muzyki eksperymentalnej - Roberto Zanata i Fabrizio Casti. Roberto Zanata to filozof, kompozytor, instrumentalista i muzykolog. Ukończył kompozycję klasyczną i kompozycję muzyki elektronicznej. W połowie lat 90. stał się szczególnie aktywny koncertowo we Włoszech i za granicą. Pisze muzykę kameralną, teatralną, muzykę komputerową, elektoakustyczną i akuzmatyczną. Zajmuje się również twórczością wideo. Jego kompozycje i projekty wizualne były prezentowane na najważniejszych przeglądach sztuki najnowszej w Europie. Fabrizio Casti to kompozytor muzyki eksperymentalnej. Studiował pod kierunkiem Franco Oppo i Alvise Vidolin. Jest badaczem sonologii w Centro di Sonologia Computazionale w Padwie, autorem kompozycji wokalnych, instrumentalnych, kameralnych i elektronicznych, pisze również muzykę symfoniczną. Jego prace były wydawane między innymi w RaiTrade, Ricordi, Ut Orpheus, ECM, Stradivarius i LIMEN.

23 listopada, godz. 19.00, Sala Maneżowa Legnickiego Centrum Kultury - koncert

Haco (Japonia, performans audiowizualny)

Kompozytorka, wokalistka, artystka dźwiękowa, członkini i założycielka legendarnej grupy After Dinner (1981-1991) i Hoahio. Dzięki swojej wyjątkowej wrażliwości Haco opracowała praktykę opartą na zasadach post-punku, elektroakustyki, awangardy, improwizacji, post-rocka, field recor-dingu i nowych technologii. W 2005 roku jej płyta "Stereo Bugscope 00" otrzymała nagrodę w ka-tegorii muzyki cyfrowej na Prix Ars Electronica w Austrii, jednym z najbardziej prestiżowych na świecie festiwali nowych mediów. Koncert w ramach Intermediale będzie Jej pierwszym występem w Polsce. Haco zagra w duecie z twórcą muzyki elektronicznej z Czech, Jarą Tarnowskim. Tarnovski jest jednym z założycieli eksperymentalnej grupy popowej Miou Miou (Minty Fresh / Rallye Label) oraz współzałożycielem kwartetu Gurun Gurun (Home Normal). Eksploruje terytoria syntezy analo-gowej, manipulowanego field recordingu, obiektów elektroakustycznych i dźwięków na instrumen-tach DIY. Spamuje muzyczną przestrzeń oscylując od hypno-minimalistycznej atmosfery do cie-płych tonów slow moving. Jest założycielem wytwórni Jipangu, która wydaje i wspiera eksperymen-talny sound art. Jego twórczość to połączenie muzyki konkretnej, cyfrowej dekonstrukcji, elektroni-ki glitch, drone, sonoryzmu i nagrań terenowych.

Inire (Polska, performans audiowizualny)

Inire tworzy koncepcyjne performanse ugruntowane w tradycji composed theater, stylistycznie nawiązujące do sound artu i field recordingu. Grupa uczestniczyła w wielu festiwalach i przeglądach sztuki nowych mediów w Polsce, Anglii, Włoszech, Austrii, Hiszpanii, Islandii, na Węgrzech, na Słowacji, w Czechach i we Francji oraz prezentowała swoje projekty w wielu galeriach sztuki współczesnej w kraju i za granicą.

Richard Scott (Anglia/Niemcy, performans audiowizualny)

Richard Scott jest kompozytorem elektroakustycznym i improwizatorem mieszkającym w Berlinie. Pracuje na analogowych syntezatorach modułowych i kontrolerach takich jak Buchla Thunder i Lightning oraz na samodzielnie zaprojektowanym WiGi infra red controller który stworzył w czasie rezydencji w amsterdamskim STEIM. Jego kompozycje prezentowane były między innymi w BBC Radio 3 i 4, International Computer Music Conference, London Jazz Festival, BEAM, Bratislava NEXT Festival of Advanced Music, SARC Sonorities Belfast, Berlin Interaktion Improvised Music Festival i MANTIS Electroacoustic Music Festival, Manchester. Jest doktorem socjologii muzyki na London University. Uczy kompozycji muzyki na akademiach sztuki w Lancaster, Manchesterze, Amsterdamie i Berlinie.

26 listopada o 17:00, Galeria Ring – wykład na temat Festiwalu Intermediale

Zajęcia poprowadzi wieloletnia kuratorka Festiwalu Intermediale, artystka sztuk wizualnych i performerka Małgorzata Dancewicz. Podczas wykładu artystka przybliży sztukę wideo i nowych mediów. Wykład będzie zarówno doskonałym wstępem jak i komentarzem do festiwalowych wydarzeń zarówno na dla pasjonatów imprezy, jak i zaciekawionych laików.

29 listopada godz. 19.00, Sala Maneżowa Legnickiego Centrum Kultury – koncert

Tuna Pase (Hiszpania/Turcja) performans audiowizualny

Tuna Pase kompozytorka o hiszpańskich korzeniach, mieszkająca w Barcelonie, urodzona i wycho-wana w Stambule. Jej fascynacja muzyką rozpoczęła się, gdy po raz pierwszy usłyszała barwę fletu w trakcie dostrajania się orkiestry. Zajmuje się kompozycją elektroakustyczną, improwizacją, sztuką dźwiękową i etnomuzykologią. Komponuje na elektronikę, flet, instrumenty perkusyjne i śpiew. Improwizuje na żywo, wykorzystując elementy otaczającej ją rzeczywistości, które budują jej muzy-kę od zera. Występowała na festiwalach w Europie (Francja, Niemcy, Austria, Włochy, Szwajcaria, Hiszpania) w Stanach Zjednoczonych i na Bliskim Wschodzie (Turcja, Izrael). Realizuje projekt ba-dawczy z dziedziny Inżynierii i Projektowania Dźwięku w Istanbul Technical University Center for Advanced Studies in Music.

White Nerve Connection (Polska, performans audiowizualny)

White Nerve Connection powstał w 1996 roku w Warszawie, jako projekt okołoindustrialny. Po-czątkowo solowo, od 2013 jako duet WNC występuje z materiałem prezentującym melanż cut-upów w ambientowym i noisowym klimacie. Ich muzyka oparta jest na field recordingu, miksowa-nym z dźwiękami rozmaitych generatorów, sampli i urządzeń służących do wytwarzania szumu. White Nerve Connection to dadaistyczne zewy miasta, połączone z tradycją klasyków muzyki elek-troakustycznej i etnicznej zatopione w echach muzyki klubowej.

INTERMEDIALE 2019. Tydzień koncertów z udziałem światowych artystów komentarze opinie

  • gość 2019-11-20 08:31:39

    pytanie co to jest performans ?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama