:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 11°C
powietrze Złe

Internet kpi z prezydenta. „Tajny plan skompromitowania idei smart city?”

Wydarzenia, Internet prezydenta „Tajny skompromitowania smart - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 03/10/2019 10:25

W czwartek rozpoczyna się ogólnopolska konferencja „Legnickie Dni Smart City” poświęcona m.in. „mobilności miejskiej i inteligentnym systemom transportu”. Jej termin dla prezydenta Tadeusza Krzakowskiego jest co najmniej niefortunny.

1 października w Legnicy wszedł w życie nowy, poważnie okrojony rozkład jazdy autobusów MPK. Budzi on mnóstwo emocji. Przeciwko cięciom protestują zarówno opozycyjni radni, jak i zwykli legniczanie. W mediach społecznościowych wylała się fala komentarzy, głównie krytycznych. Internauci nie oszczędzają zarówno prezydenta, jak i prezesa miejskiej spółki.

Polecamy dyskusję internautów nt. rozkładu jazdy na profilu MPK Legnica: Spotted.

Internauci szybko wyłapali też paradoksalną w kontekście komunikacyjnych cięć konferencję dot. smart city, której organizatorem jest prezydent Tadeusz Krzakowski.

- Prezydent miasta ograniczył częstotliwość kursowania autobusów MPK z dużych osiedli na dworzec kolejowy (z kwadransowej na półgodzinną!), doprowadził też do likwidacji niedzielnych połączeń dużych legnickich osiedli ze szpitalem wojewódzkim (autobus będzie jeździł... 3 razy dziennie!) i wielu innych, niekorzystnych zmian. Zrobił to zaledwie przedwczoraj. A jutro organizuje dwudniową konferencję o tym, jak wprowadza się „nowoczesne i przyjazne” rozwiązania spod szyldu smart city w dziedzinie … miejskiej mobilności. Głupota? Bezczelność? Niezwykłe poczucie humoru? Tajny plan skompromitowania idei smart city? - zauważa Damian Zdancewicz, pochodzący z Legnicy wrocławski dziennikarz radiowy, kiedyś działacz Towarzystwa Miłośników Komunikacji Miejskiej.

Z krytyki w sieci prezydent nic sobie jednak nie robi. - Wierzę, że Legnickie Dni Smart City przyczynią się do popularyzacji w naszym kraju nowoczesnych i przyjaznych systemów, poprawiających jakość różnych aspektów życia mieszkańców – mówi Tadeusz Krzakowski, cytowany przez oficjalną stronę miasta.

Reklama

Internet kpi z prezydenta. „Tajny plan skompromitowania idei smart city?” komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 22:35:33

    Mowa nienawiści tylko na tym portalu...

  • gość 2019-10-04 09:58:01

    Niekoniecznie.

  • gość 2019-10-05 22:49:56

    Kto może to widzi, że Krzakowski kompromituje się od wielu lat. Większości głosujących to nie przeszkadzało w ubiegłorocznych wyborach. Teraz może wejść na wyższy poziom. Takimi konferencjami może kompromitować nasze miasto i mieszkańców Legnicy. To także nie przeszkadza?.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama