:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -2°C
Wydarzenia, głosowali radni podatków opłaty śmieci likwidacji bibliotek - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 28/11/2019 10:15

Na poniedziałkowej sesji radni podjęli kilka ważnych decyzji. Na Waszą prośbę prezentujemy wyniki głosowań dot. opłaty śmieciowej, podwyżek podatków od nieruchomości, opodatkowania szpitala oraz likwidacji filii biblioteki na os. Kopernika i Piekarach.

Od 1 stycznia będziemy płacić jednolitą stawkę za odbiór śmieci, które będziemy mieli obowiązek segregować. Wynosić będzie ona 21,80 zł miesięcznie za jedną osobę. To spora podwyżka, bo obecnie płacimy stawki - 9,70 i 17,80 zł. Prezydent Tadeusz Krzakowski i jego stronnicy bronią się, że u sąsiadów będzie jeszcze drożej (np. w Wałbrzychu i Jeleniej Górze – 27 zł). Poniżej - jak głosowali radni ws. nowej stawki podatku śmieciowego.

Od nowego roku w Legnicy w górę pójdą też stawki podatku od nieruchomości. Wyższy będzie podatek gruntowy – dla osób prowadzących działalność gospodarczą z 0,88 zł do 0,95 zł za metr kwadratowy, dla osób fizycznych z 0,43 zł do 0,50 zł. Z 0,71 do 0,81 zł wzrośnie z kolei podatek od budynków mieszkalnych. Osoby prawne płacić będą natomiast 23,90 zł, a nie jak dziś 22,66 zł. Którzy radni podnieśli rękę za tym, by legniczanie dostali po kieszeniach? Protokół z głosowania niżej.

Ogromne emocje wywołała sprawa obniżenia podatku od nieruchomości Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Legnicy. Wniosek o objęcie placówek służby zdrowia niższą stawką (szpitalowi zostałoby na koncie ok. 80 tys. zł) złożył radny Maciej Kupaj. Nie zyskał on jednak większości.

Potem rada miejska przyklepała proponowane przez prezydenta podwyżki podatkowych stawek. Wyniki głosowania niżej.

FOT. ANDRZEJ TRZECIAK. Prezydent Tadeusz Krzakowski na listopadowej sesji rady miejskiej

Jak głosowali radni ws. podatków, opłaty za śmieci i likwidacji bibliotek komentarze opinie

 • Frytek - niezalogowany 2019-11-28 14:44:07

  Jak to jest że ktoś jest nieobecny? Rozumiem że radni przekładają zwolnienie lekarskie bo jak inaczej usprawiedliwić nieobecność?

 • gość 2019-11-28 18:49:12

  Miała to być rada miejska, a wygląda jak teatrzyk kukiełek pociąganych za sznurki z pewnego gabinetu.

 • Realista - niezalogowany 2019-11-30 13:28:15

  Legniczanie czy wy nie widzicie jak Was Opalony na każdym kroku dyma.

 • gość 2019-12-11 00:08:04

  dziwne, że Kempa pracując w szpitalu, będąc lekarzem głosuje przeciwko szpitalowi.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama