:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze Dobre

Jak w XXI wieku chronić dziecko przed niebezpieczeństwami?

Wydarzenia, wieku chronić dziecko przed niebezpieczeństwami - zdjęcie, fotografia
Redakcja 28/02/2018 12:08

Dziś wszystkie dzieci, bez względu na wiek, narażone są na liczne niebezpieczeństwa. Zobacz jak skutecznie ochronić dziecko przed licznymi niebezpieczeństwami.

Każdy rodzic doskonale wie, że każdego dnia na każde dziecko czyhają liczne niebezpieczeństwa, z których same dzieci często nawet nie zdają sobie sprawy. Jeszcze niedawno zarówno małe dzieci jak i nastolatkowie przebywali na placach zabaw tuż pod oknami swojego domu, dzięki czemu znajdowały się pod bacznym okiem rodziców. Niestety już nie tylko nastolatkowie, ale także małe dzieci chcą w znacznym stopniu oddalać się od domu, co oczywiście wiążę się z wieloma zagrożeniami.
Dzieci bez obaw chodzą do parków, same chodzę do szkoły, bez wiedzy rodziców udają się do swoich znajomych, a także krążą po okolicach w celu poszukiwania przygód. Rodzice dobrze wiedzą, że nie są w stanie chodzić za swoimi pociechami krok w krok, a telefony komórkowe na nic się zdadzą jeśli dziecko niechętnie odbiera telefony lub mówi nieprawdę określając miejsce swojego pobytu.

Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, które znacznie zwiększą bezpieczeństwo dzieci, a także mogą uchronić je przed licznymi zagrożeniami, na które są narażone.

Jak uchronić dziecko przed niebezpieczeństwem?

Bądź z dzieckiem szczery
Już  od wczesnych lat życia dziecka ostrzegać je przed niektórymi zagrożeniami, na które może być narażone każdego dnia. Nawet kilkuletniemu dziecku należy tłumaczyć, że zły człowiek to nie tylko straszny pan w kapturze czyhający za rokiem, bowiem zagrożeniem może okazać się nawet najbardziej zaufana i bardzo miła osoba. W przypadku małych dzieci, zawsze po takich rozmowach należy zadawać dzieciom pytania, które mają na celu sprawdzenie i przede wszystkim utrwalenie nabytej wiedzy. Należy również być konsekwentnym, więc jeśli mówimy dziecku, że nie należy rozmawiać z obcymi, to nie zmuszajmy dziecka, aby przywitało się z naszą dawno niewidzianą przyjaciółką, zwłaszcza jeśli dziecko nie wyraża takiej chęci.

Wybierz system monitorowania
Jeszcze kilka lat temu GPS dla dzieci nie był zbyt popularny. Dziś niemalże każdy odpowiedzialny rodzic wie, że to innowacyjne rozwiązanie może uchronić nie tylko dziecko, ale także sprawdza się doskonale jako GPS dla osób starszych. Taki GPS, a także niezbędne informacje dotyczące monitorowania nie tylko dzieci można znaleźć na stronie https://www.gpsguardian.pl/

Rozmawiaj z dzieckiem
Nie należy zapominać, że podstawą jest rozmowa i stały kontakt z dzieckiem. Nie chodzi tu o kontrolę, lecz o codzienną, luźną rozmowę. Wiele dzieci zamyka się w sobie w obronie przed oceniającą i niewyrozumiałą postawą rodziców. Przez co szukają poczucia bezpieczeństwa w różnych przygodach, podejrzanych znajomościach, a nastolatki także w używkach. Nauka bezpieczeństwa i zdrowy instynkt samozachowawczy zaczyna się kształtować w domu. Nie zaburzajmy tego procesu i wspierajmy dziecko rozmową, aby nie bało się do nas przyjść i powiedzieć o swoich rozterkach i problemach. Zrozumiane dziecko będzie także chętniej słuchało naszych rad i wskazówek, nie tylko tych dotyczących bezpieczeństwa.

Reklama

Jak w XXI wieku chronić dziecko przed niebezpieczeństwami? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama