:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 10°C
powietrze Dobre

Jakie prawa mają konsumenci przy okazji swojego święta?

Wydarzenia, Jakie prawa mają konsumenci okazji swojego święta - zdjęcie, fotografia
DAMI TV 15/03/2019 11:52

W piątek obchodzimy Światowy Dzień Praw Konsumenta oraz Europejski Dzień Konsumenta. Z tej okazji także w Legnicy odbyło się spotkanie właściwie dla każdego z nas, bo każdy z nas przynajmniej kilka razy dziennie korzysta z jakichś usług lub coś kupuje. Warto przy takiej okazji przypomnieć, jakie nam przysługują prawa.

W Świetlicy Terapeutycznej przy ul. Chrobrego pojawili się w piątek specjaliści z prawa konsumenckiego. Na zaproszenie Tomasza Strojka, Miejskiego Rzecznika Praw Konsumentów do naszego miasta przyjechali goście, którzy w swoich prezentacjach przekazywali legniczanom informacje o najczęstszych problemach, z jakimi borykają się konsumenci, czyli każdy z nas.

- W Europejskim Centrum Konsumenckim zajmujemy się umowami, która podpisują Polacy robiąc zakupy w zagranicznych sklepach czy korzystając z tamtejszych usług. Najczęściej sprawy, z którymi zwracają się do nas konsumenci dotyczą zakupów w sklepach internetowych lub kwestie związane z opóźnieniami lotów lub zaginięciem bagażu. Warto pamiętać, że przewoźnik powinien zapewnić posiłek lub nawet nocleg w przypadku, gdy podróż się opóźnia. W takim przypadku należy się również odszkodowanie, ale to już zależy od przyczyn opóźnień. Po więcej informacji zapraszam do naszego centrum w Warszawie, które działa we współpracy z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów – mówi Karol Muż, koordynator Europejskiego Centrum Konsumenckiego.

W dniu konsumenta powinniśmy również pamiętać o tym, aby zawsze czytać regulaminy. Zarówno przy okazji zwykłych zakupów jak i tych wirtualnych.

- Z rozwojem internetu przyszły również nowe możliwości dla oszustów. Każdemu sprzedawcy zależy na tym, aby przechwycić klienta, a przy tym nie wszyscy działają całkiem uczciwie. W dodatku my Polacy najczęściej niestety wierzymy w słowo mówione. Przy okazji takich akcji uczulamy jak świadomie korzystać z usług w internecie i jeszcze raz zachęcamy do czytania regulaminów - przestrzega Ewa Czyrnek naczelnik Wydziału Spraw Konsumenckich delegatury we Wrocławiu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Przy okazji święta konsumentów opinii mogło zasięgnąć wiele osób. Seniorzy najczęściej pytali o zwrot towarów zakupionych podczas pokazów czy umów zawartych przez telefon lub w drzwiach swoich domów.

Jakie prawa mają konsumenci przy okazji swojego święta? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama