:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 10°C
powietrze B. dobre

Jeremy Pelt Quintet czyli afroamerykański jazz w Legnicy

Dawid Stefanik 10/04/2019 13:43
KWI 12
godz: 20:00

12 kwietnia w ramach Legnica Jazz Day Legnickiego Centrum Kultury w Akademii Rycerskiej wystąpi amerykański trębacz jazzowy Jeremy Pelt ze swoim nowojorskim bandem Jeremy Pelt Quintet.

Zespół jest aktualnie w trakcie trasy koncertowej po Europie, podczas której promuje swój najnowszy album "Jeremy Pelt: The Artist". Płyta ukazała się rynku 8 lutego br. Jak deklarują organizatorzy, miłośnicy jazzu będą mogli w Legnicy nabyć świeży krążek i zdobyć po koncercie autograf artysty.

Urodzony w Stanach Zjednoczonych Jeremy Pelt jest wielokrotnym zwycięzcą plebiscytu magazynu Down Beat i Jazz Journalist Association, które określiły muzyka wschodzącą gwiazdą trąbki. Jak donosi LCK, Pelt jest cenionym muzykiem swoim lokalnym środowisku jazzowym, który współpracował z największymi mistrzami gatunku m.in. z Cliff Barbaro, Keter Betts, Bobby "Blue" Bland, Ravi Coltrane, Franka Fostera, Winard Harper, Jimmy Heath, Vincent Herring, John Hicks, Charli Persip, Ralph Peterson, Lonnie Plaxico, Bobby Short, cedr Walton, Frank Wess, Nancy Wilson i The Skatalites.

Obok amerykańskiego trębacza i lidera zespołu wystąpią nowojorscy muzycy: pianista Victor Gould, kontrabasista Richie Goods, perkusista Allan Mednard oraz pochodząca z Taiwanu wibrafonistka Chien Chien Lu.

Koncert odbędzie się 12 kwietnia o godz. 20.00 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej (wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała). Bilety są dostępne w przedsprzedaż w cenie 55 zł w Galerii Satyrykon (Rynek 36) oraz na serwisie ticketmaster.pl. Bilety ulgowe w cenie 30 zł (uczniowie i studenci) można zakupić przed koncertem za okazaniem legitymacji. Bilet normalny w dzień koncertu będzie kosztować już 70 zł.

Jeremy Pelt Quintet czyli afroamerykański jazz w Legnicy komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama