:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -3°C

Jest korekta budżetu miasta. Prezydent dostał więcej na promocję

Wydarzenia, korekta budżetu miasta Prezydent dostał więcej promocję - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 30/09/2019 17:08

Na pierwszej po wakacyjnej przerwie sesji rada miejska zajęła się zaproponowaną przez prezydenta Tadeusza Krzakowskiego korektą tegorocznego budżetu. Na czym ona polega?

Rada miejska zgodziła się na zwiększenie nakładów o 170 tys. zł na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 19 oraz 325 tys. zł na termomodernizację gmachu Zespołu Szkół Integracyjnych. W budżecie znalazły się też pieniądze na zakup pomocy dydaktycznych do przedmiotów przyrodniczych w publicznych szkołach podstawowych (150 tys. zł) oraz doposażenie nowych pomieszczeń powstałych w szkołach podstawowych (20 tys. zł).

Emocje wzbudził wniosek prezydenta Tadeusza Krzakowskiego o dodatkowe pieniądze na promocję miasta – konkretnie 90 tys. zł. Radny Koalicji Obywatelskiej Maciej Kupaj zaproponował okrojenie tej kwoty o 50 tys. zł i zapisanie jej na zakup oczyszczaczy powietrza do miejskich żłobków. Jego korekta jednak przepadła, a potem rada miejska przegłosowała całą uchwałę w wersji napisanej przez prezydenta.

Tym samym budżet na promocję miasta w tym roku zamknie się w kwocie 300 tys. zł. Przypomnijmy, że pierwotnie podatnicy mieli w 2019 r. wydać na ten cel 810 tys. zł. W grudniu ub. roku rada miejska wycięła jednak z prezydenckiego projektu 600 tys. zł przeznaczają je m.in. na podwyżki dla pracownic Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Jest korekta budżetu miasta. Prezydent dostał więcej na promocję komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-09-30 20:53:17

    Wszystko po to, by utrzymać rozbudowane do przesady „służby prasowe prezydenta“, o ile dobrze pamiętam 8 osób? Głupi radni finansują pijarową otulinę wkoło Krzaka, a później dziwią się, że nie sposób mu doskoczyć w wyborach.

  • gość 2019-09-30 23:36:11

    za mało promocji miasta w mieście !!!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-01 00:20:44

    Krzak tupie nóżkami aby odwołać Rabczenke , płacze Przybylskiemu w mankiet .. tym się zajmuje prezydent miasta...

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama