:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze B. dobre

Już dziś inauguracja Legnickich Wieczorów Organowych

Muzyka Koncerty, dziś inauguracja Legnickich Wieczorów Organowych - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 11/06/2019 12:20
CZE 12
godz: 19:15

We wtorek w legnickiej katedrze rozpocznie się nowy cykl koncertów w ramach Legnickich Wieczorów Organowych, który potrwa do jesieni. Z okazji przypadającego Roku Moniuszkowskiego Legnickie Centrum Kultury ponownie stawia m.in. na muzykę XIX-wiecznego kompozytora.

Jak przekonuje LCK, festiwal skierowany jest nie tylko do wielbicieli muzyki organowej.  Prof. Andrzej Chorosiński,Dyrektor Artystyczny LWO na imprezę zaprasza takich artystów z kraju i świata, że legnickie koncerty od dawna przeczą stereotypowi, iż muzyka organowa "jest nudna". Bywało i rockowo, i popowo, często jest zaskakująco i oryginalnie. 

Na otwarciu nowego cyklu LWO usłyszmy utwory m. in. J.G. Rheinbergera oraz Stanisława Moniuszki, którego muzyka z okazji przypadającego Roku Moniuszkowskiego była już m. in. tematem przewodnim legnickiej majówki.

Na koncercie zaprezentuje się Zespół SKAN Studenckiego Koła Artystyczno - Naukowego Wokalnej Muzyki Dawnej działający przy Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Marek Fronc – organy, Sylwia Kapela – sopran, Agata Ranz – alt, Paweł Zdebski - tenor , Paweł Jan Frasz – bas.

11 czerwca, godz. 19:15,Katedra Św. Piotra i Pawła w Legnicy. Wstęp wolny.


 

Już dziś inauguracja Legnickich Wieczorów Organowych komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama